Trwa ładowanie...
d2p77r5
Ludzie

Symonette

Symonette to jednoskładnikowy preparat antykoncepcyjny, który może być stosowany przez kobiety w okresie laktacji.
Share
d2p77r5

Symonette – informacje ogólne

Symonette to jednoskładnikowy preparat antykoncepcyjny, który może być stosowany przez kobiety w okresie laktacji. Jego główną substancją aktywną jest hormon pod postacią dezogestrelu, który skutecznie hamuje owulację. Jedno opakowanie leku Symonette zawiera 28 powlekanych tabletek.

Symonette – stosowanie

d2p77r5

Zażywać doustnie zgodnie z poleceniami lekarza. Standardowo kurację z tabletkami rozpoczyna się w pierwszy dzień miesiączki. Preparat należy stosować codziennie po jednej pastylce na dobę. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Symonette – skutki uboczne

Jak w przypadku innych środków tego typu, możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych. Najczęściej pojawiającymi się są: bóle głowy, nudności, trądzik, wahania nastroju, spadek libido, rozregulowanie cyklu miesiączkowego i tkliwość piersi. Rzadziej występują wymioty, nietolerancja szkieł kontaktowych, torbiele jajników, wypadanie włosów, wysypka i inne przemiany skórne.

Symonette – przeciwwskazania

d2p77r5

Preparat Symonette przeciwwskazany jest w ciąży lub w przypadku jej podejrzenia. Nie zaleca się stosowania leku u osób z chorobami zakrzepowo-zatorowymi, niewydolnością wątroby, nowotworami hormonozależnymi i cierpiącym na krwawienia z dróg rodnych o nieznanej przyczynie. Środek niewskazany jest dla uczulonych na jego składniki aktywne.

Przed stosowaniem

Przed stosowaniem leku, a także w trakcie kuracji należy wykonać kontrolne badania ogólne oraz ginekologiczne, które wykażą ewentualne przeciwwskazania.

d2p77r5

Podziel się opinią

Share
d2p77r5
d2p77r5