Trwa ładowanie...
ycipk-3zglo5

Tatuaże damskie na rękę

Wzory tatuaży damskich na rękę są przeważnie subtelne. Można je umieścić zarówno na ramieniu czy przedramieniu, jak i na nadgarstku, dłoniach, a nawet palcach. Wybór miejsca zależy od tego, jak bardzo chcemy wyeksponować malunek i jaką mamy odporność na ból. Z badań CBOS przeprowadzonych w 2017 roku wynika, że aż 37 proc. Polaków ozdabiających swoje ciało postanowiło wytatuować sobie właśnie ręce lub barki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety coraz częściej decydują się na tatuaż na ręce
Kobiety coraz częściej decydują się na tatuaż na ręce (iStock.com)
ycipk-3zglo5

Tatuaże damskie – czym się różnią od męskich?

W sztuce tatuażu nie ma podziałów na płeć, chociaż można mówić o różnych modach panujących wśród kobiet i mężczyzn. Ci drudzy bardzo często wybierają wzory biomechaniczne, które wymagają dużej dbałości o detale. Takie malunki zajmują sporą powierzchnię skóry. Inspiracjami dla mężczyzn bywają także mroczne postaci z filmów i gier, motywy steampunkowe, a także nocne scenerie. Kobiety wolą raczej delikatne tatuaże. Różnorodność tatuaży damskich jest bardzo duża: od napisów i znaków z obcych alfabetów przez mandale, kwiaty i wizerunki dzikich zwierząt po symbole w stylu kotwic, koniczyn, serc, psich łapek. Najmodniejsze dziary dla dziewczyn to od miesięcy piórka, ptaki i łapacze snów. Nie brakuje również pań, które preferują odważne tatuaże, np. z meksykańskim wizerunkiem śmierci (santa muerte), otoczonej kwiatami i upstrzonej kolorami.

Młode dziewczyny preferują tatuaże na rękę inspirowane naturą iStock.com
Podziel się
ycipk-3zglo5

Tatuaże damskie na rękę – ramiona i przedramiona

Pod koniec 2017 roku tatuaże miało 6 proc. polskich kobiet. Badania dowodzą, że większość zwolenniczek tatuażu, które raz zdecydowały się na ozdobienie ciała, wraca do studia po kolejny malunek. Idealnym miejscem na gromadzenie delikatnych tatuaży są przedramiona, chociaż skóra charakteryzuje się tam większą wrażliwością niż na ramionach. Naturalne ułożenie rąk sprawia, że tatuaże na przedramionach odsłaniają się tylko w niektórych pozycjach.

Do modnych tatuaży damskich na przedramieniu należą mandale i łapacze snów iStock.com
Podziel się

Tatuaże damskie na rękę pokochały gwiazdy, nie tylko te kontrowersyjne, jak Agnieszka Chylińska czy Doda. Ostatnio malunek na ramieniu zafundowała sobie Anna Maria Jopek. Artystka postawiła na inwencję jednego z warszawskich tatuażystów i otrzymała ciekawy wzór, który był ponoć inspirowany sztuką art-deco i językiem jednego z plemion afrykańskich.

ycipk-3zglo5

Tatuaże damskie na rękę – nadgarstki, dłonie i palce

Przy ozdabianiu rąk trzeba pamiętać, że im niżej, tym bardziej boli. Wiele kobiet postanawia się przemóc, kiedy do głosu dochodzi moda. Niekwestionowanym hitem są tatuaże damskie na nadgarstku – wymowne, a jednocześnie subtelne. Wiele z nich ma swoją historię. Na przykład aktorka Emma Stone zdecydowała się tatuażem na nadgarstku upamiętnić pokonanie nowotworu przez jej matkę. Zaś Demi Lovato wytatuowała sobie na obydwu rękach napisy "Stay" i "Strong", kiedy ciężko zachorowała.

Tatuaże na nadgarstku zrobiły sobie Emma Stone i Demi Lovato Instagram.com
Podziel się

Damskie tatuaże-napisy chętnie wybierają również dziewczyny w Polsce. Utrwalają dzięki nim swoje życiowe motta.

ycipk-3zglo5
Tatuaż damski na nadgarstku może mieć formę napisu iStock.com
Podziel się

Ostatnio coraz popularniejsze staje się też tatuowanie dłoni. Małe symbole na palcach, takie jak fazy księżyca, diamenty, gwiazdki i piktogramy z egipskiego alfabetu, wykonuje się bardzo szybko, dlatego właśnie takie tatuaże bywają pierwszymi wyborami kobiet, które często namawiają na takie same ozdoby swoich partnerów. Niektóre pary wybierają nawet obrączki zrobione pigmentem pod skórą zamiast tradycyjnych złotych krążków. Właściwie trwałość malunków na ciele świadczy na korzyść takiego rozwiązania...

Częstą lokalizacją dla tatuaży damskich na dłoniach są palce iStock.com
Podziel się

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3zglo5

ycipk-3zglo5
ycipk-3zglo5