ModaTomasz Ossoliński: "Moda to ciężka praca"

Tomasz Ossoliński: "Moda to ciężka praca"

19.06.2015 14:59, aktualizacja: 20.06.2015 09:12

Zdecydowanie każdego można ubrać w marynarkę. Marynarka ma tę cudowną funkcję, że jeżeli jest dobrze skrojona i uszyta, to ubierze każdego!

* Czym dla ciebie jest styl?*
Tomasz Ossoliński, projektant: Styl to jest to, czym się otaczamy na co dzień. Styl to coś, co pozwala nam „ładniej żyć”.

Czy to prawda, że w modzie już było wszystko?

Teoretycznie tak, ale jednak co sezon udaje się projektantom zaskakiwać widzów, odbiorców, klientów, więc praktycznie nie do końca!

Czy od zawsze wiedziałeś, że będziesz projektantem?

Od zawsze wiedziałem, że chcę być projektantem. Od momentu, kiedy młody człowiek zadaje sobie pytanie - kim będę w przyszłości. Ja wiedziałem, że projektantem. Moja babcia była krawcową i stąd wzięła się moja fascynacja modą.

Czy sam zdecydowałbyś się na udział w „Project Runway”?

Kiedyś, 10 lat temu, jak startowała amerykańska edycja, nazwano program „Big Brotherem dla projektantów”. Pomyślałem, że to super pomysł i wziąłbym w czymś takim udział.

="#8d8d8d" align="left">

="#ffffff" align="center">

="#ffffff" id="podpis" align="left"> (fot. ons)

Czy program „Project Runway” zmienia polską ulicę?

Program pokazuje, że moda jest czymś ważnym. Moda to nie tylko „wygłupy” i ścianki. Moda to ciężka praca - wymaga wielkiego zaangażowania i energii.

Gdzie sam robisz zakupy? Kupujesz w sieciówkach?

Jedynie bieliznę (śmiech). Ja nie lubię zakupów. Czasem kupuję buty, choć teraz sam je robię. Nie lubię sklepów, jedynie przed wyjazdem na wakacje kupuję krótkie szorty.

W czym każdy dobrze będzie wyglądał?

Zdecydowanie każdego można ubrać w marynarkę. Marynarka ma tę cudowną funkcję, że jeżeli jest dobrze skrojona i uszyta, to ubierze każdego.

*Twoje motto na życie… * „Szkoda życia na nudne i brzydkie ubrania”

Rozmawiał: Łukasz Kędzior

Źródło artykułu:Eksmagazyn