Trwa ładowanie...
d2kcgqr
09-09-2015 12:09

Trinovum

Tabletki antykoncepcyjne Trinovym są trójfazowym preparatem zapobiegającym ciąży. Jego składnikami aktywnymi są noretysteron oraz etynyloestradiol.

d2kcgqr

Trinovum – informacje ogólne

Tabletki antykoncepcyjne Trinovym są trójfazowym preparatem zapobiegającym ciąży. Jego składnikami aktywnymi są noretysteron oraz etynyloestradiol. Preparat działa poprzez imitację naturalnych przemian hormonalnych zachodzących w ciele kobiety.

Trinovum – stosowanie

Tabletki należy zażywać po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Stosowanie: jedna pastylka na dobę o jednakowej porze nieprzerwanie przez 21 dni. Następnie konieczne jest tygodniowe odstawienie leku. Cykl powtarzać według zaleceń lekarza oraz własnych potrzeb.

d2kcgqr

Trinovum – skutki uboczne

Kuracja antykoncepcyjna z preparatem Trinovum może spowodować wystąpienie różnych skutków ubocznych. Wśród najczęściej się pojawiających są plamienia międzymiesiączkowe, bóle głowy, migrena, nudności, wymioty oraz bóle piersi. W razie pojawienia się jakichkolwiek objawów należy zgłosić się do lekarza.

Trinovum – przeciwwskazania

Ze względu na swoje właściwości, lek Trinovum nie jest wskazany dla wszystkich. Preparat niewskazany jest kobietom ciężarnym, karmiącym piersią, uczulonym na jego składniki aktywne, chorym na nadciśnienie, cukrzycę, nowotwory (wątroby i związane z hormonami płciowymi), migrenę i niewydolność żył. Nie zaleca się stosowania środka u osób z problemami zakrzepowo-zatorowymi.

Przed stosowaniem

Przed rozpoczęciem kuracji antykoncepcyjnej z preparatem Trinovum należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem, wykonać podstawowe badania kontrolne oraz zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

d2kcgqr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2kcgqr