Trwa ładowanie...
d1kk0nt
09-09-2015 12:18

Triquilar

Triquilar to tabletki antykoncepcyjne zaliczane do grona środków trójfazowych. Ich głównymi składnikami aktywnymi są dwa hormony – lewonogestrel i etinylestradiol.

Share
d1kk0nt

Triquilar – informacje ogólne

Triquilar to tabletki antykoncepcyjne zaliczane do grona środków trójfazowych. Ich głównymi składnikami aktywnymi są dwa hormony – lewonogestrel i etinylestradiol. Inną nazwą handlową tego preparatu jest Logynon. Zażywane doustnie. Dostępny w sprzedaży w wersji mniejszej (21 tabletek) i większej (63 tabletki).

Triquilar – stosowanie

Tabletki Triquilar należy przyjmować przez 21 dni (po jednej pastylce na dobę o jednakowej porze) zgodnie ze schematem wydrukowanym na blistrze. Po wyczerpaniu listka z preparatem powinno nastąpić tygodniowe odstawienie leku. W tym czasie pojawi się krwawienia, które będzie normalną reakcję organizmu na przerwę w stosowaniu środka.

d1kk0nt

Triquilar – skutki uboczne

Triquilar może powodować wystąpienie różnych skutków ubocznych. Najczęściej pojawiające się to nudności, wymioty, zaburzenia trawienne, wahania nastroju, nadwrażliwość na szkła kontaktowe, krwawienia w środku cyklu miesiączkowego, nadciśnienie, migrena, tkliwość piersi.

Triquilar – przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Nie należy zażywać preparatu Triquilar w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik aktywny środka, a także w wypadku takich dolegliwości jak cukrzyca, regularna migrena, otyłość, zakrzepica, zapalenie trzustki, choroby wątroby, nowotwory piersi i narządów rodnych.

Przed stosowaniem

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Przed pierwszym stosowaniem należy wykonać podstawowe badania kontrolne (m.in. pomiar ciśnienia krwi i badania piersi).

d1kk0nt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1kk0nt
d1kk0nt