UrodaTrzydziestolatko dbaj o swoją młodość!

Trzydziestolatko dbaj o swoją młodość!

Trzydziestolatko dbaj o swoją młodość!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

10.03.2011 10:06, aktual.: 10.03.2011 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy masz trzydzieści lat Twoja skóra wymaga zupełnie innej pielęgnacji, niż wtedy gdy byłaś dwudziestolatką. Zaczyna się dekada, w której wcześniejsze grzechy skóry powracają, aby Cię prześladować. Dni kąpieli słonecznych odciskają się piętnem na skórze, odsłaniają się drobne zmarszczki wokół oczu i ust oraz plamy starcze. A to tylko kilka problemów... Jak z nimi walczyć? Oto podpowiedzi...

Gdy masz trzydzieści lat Twoja skóra wymaga zupełnie innej pielęgnacji, niż wtedy gdy byłaś dwudziestolatką. Zaczyna się dekada, w której wcześniejsze grzechy skóry powracają, aby Cię prześladować. Dni kąpieli słonecznych odciskają się piętnem na skórze, odsłaniają się drobne zmarszczki wokół oczu i ust oraz plamy starcze. A to tylko kilka problemów... Jak z nimi walczyć? Oto podpowiedzi...

U niektórych kobiet wahania hormonalne wywołane przez stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, stres lub ciąża mogą siać spustoszenie w skórze. Może pojawić się trądzik osób dorosłych, nawet jeśli przedtem nigdy go nie miałaś.

Zwykle zmiany trądzikowe występują na policzkach i żuchwie. Z wiekiem zmniejsza się wytwarzanie łoju skórnego, co może być dobrodziejstwem dla cery tłustej, a przekleństwem dla osób z normalną i suchą skórą... Witaj w zmiennych latach trzydziestych...

Pierwsze oznaki starzenia się

W trzeciej dekadzie życia zmniejsza się wytwarzanie elastyny i kolagenu w skórze. Wiek kalendarzowy zaczyna uwidaczniać się w mimice twarzy pod postacią powstających zmarszczek wokół ust czy kurzych łapek, nadając Twojej twarzy charakterystyczny wygląd. Pod koniec trzeciej dekady możesz zauważyć zmiany związane z wcześniejszymi uszkodzeniami skóry, wywołanymi przez promieniowanie słoneczne w postaci obwisłej skóry na podbródku i szyi.

Najważniejszy kosmetyk dla trzydziestolatki

Jeśli do tej pory nie kupiłaś dobrej jakości środka do demakijażu oczu i ust, musisz to zrobić bezzwłocznie. Wskazany jest taki środek, który będzie wymagał tylko niewielkiego naciągania delikatnej tkanki otaczającej oczy. I inne bardzo ważne zabiegi i kosmetyki dla ciebie, jeśli zdmuchnęłaś z tortu urodzinowego trzydziestą świeczkę, to:

  1. Stosowanie codziennie przeciwsłonecznego kremu ochronnego jest najprostszym sposobem na zachowanie młodości.
  1. Delikatne mycie twarzy – unikaj zbyt gorliwego ścierania skóry oraz silnie działających środków oczyszczających.
  1. Oczyszczaj dokładnie skórę, spłukuj ją, spłukuj i jeszcze raz spłukuj, aby usunąć nadmiar środka oczyszczającego i zanieczyszczeń, które mogą zatykać pory.
  1. Zawsze stosuj łagodny środek nawilżający przeznaczony dla twojego typu skóry (lub przeciwsłoneczny krem ochronny w połączeniu z kremem nawilżającym), tak aby skóry była odpowiednio nawilżona. Zapobiega to przedwczesnemu tworzeniu się zmarszczek wokół ust i oczu.
  1. Stosuj łagodny środek złuszczający, jak np. hydroksykwas alfa- lub beta- w lotionie lub kremie, aby uszkodzenia skóry wywołane przez promienie słoneczne stały się mniej widoczne oraz aby poprawić napięcie skóry i jej wygląd.
  1. Wyrzuć kosmetyki do makijażu, lotiony lub kremy oraz środki używane do depilacji, które mają więcej niż rok. Produkty tracą swoje właściwości i nie mają korzystnego działania na skórę, można ich jedynie użyć do czyszczenia butów.
  1. Wyrzuć stare aplikatory do makijażu i zastąp je nowymi. Wyczyść pędzelki do makijażu i szczotki do włosów oraz grzebienie.
  1. Rzuć palenie. Palenie tytoniu powoduje odwodnienie skóry, uszkadza elastyczną tkankę i powoduje, że przedwcześnie zmniejsza się jej napięcie. Unikaj również alkoholu i kofeiny, gdyż środki te pozbawiają organizm wody i substancji odżywczych.
  1. Relaksuj się. Zredukuj stres. Gdy jesteś spięta, na skórze twarzy uwidaczniają się zmarszczki.
  1. Wypijaj odpowiednią ilość płynów. Osiem szklanek wody i dodatkowo codziennie suplementacja w postaci 1 łyżki (15 ml) tranu lub oleju lnianego znacznie poprawi stan twojej skóry. Po kąpieli lub po prysznicu smaruj skórę środkiem nawilżającym dobrej jakości.

(bb)

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także