UrodaTwoje pogotowie urodowe!

Twoje pogotowie urodowe!

Twoje pogotowie urodowe!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
01.07.2011 16:29, aktualizacja: 01.07.2011 17:05

Jak w tempie ekspresowym ukryć swoje niedoskonałości? Jak być piękną w kilka sekund? Te pytania nasuwają Ci się prawdopodobnie bardzo często. Każda z nas zmaga się problemami, jakie ujawnia cera twarzy. Niestety nie ma ideałów... Pierwsza urodowa pomoc potrzebna od zaraz! Jak się ukryć? Oto sprawdzone sposoby do zastosowania natychmiast!

Jak w tempie ekspresowym ukryć swoje niedoskonałości? Jak być piękną w kilka sekund? Te pytania nasuwają Ci się prawdopodobnie bardzo często. Każda z nas zmaga się problemami, jakie ujawnia cera twarzy. Niestety nie ma ideałów... Pierwsza urodowa pomoc potrzebna od zaraz! Jak się ukryć? Oto sprawdzone sposoby do zastosowania natychmiast!

1. Nie za jasno!Najbardziej powszechnym błędem popełnianym przez kobiety używające korektora jest wybieranie zbyt jasnych kolorów. Osiągnięty w ten sposób efekt jest przeciwny do zamierzonego i prowadzi do wyraźnego ujawnienia problemu, zwłaszcza gdy chodzi o zamaskowanie sińców pod oczami.

2. Ukryj ciemne kręgi!

Użycie korektora jest najważniejszym krokiem w zamaskowaniu podkrążonych oczu i przygotowaniu skóry pod równy podkład. Delikatnie wklep korektor w kremie pod i nad oczami, aby ukryć niedoskonałości. Nie używaj pudrowych sztyftów, które mogą rozciągnąć skórę.

3. Skoryguj nierówności korektorem!

Jeśli nie potrafisz polubić dołka w swojej brodzie albo wydaje się, że grzbiet nosa jest zbyt eksponowany, skoryguj je za pomocą kilku dotknięć korektora. Tak samo jak postąpiłabyś z plamką lub wypryskiem. Na wierzch połóż odrobinę przejrzystego pudru.

4. Trwałość w sztyfcie!

Korektor w sztyfcie ma większą trwałość niż inne, ponieważ z upływem czasu jest mniej narażony na wysychanie i odbarwienie. Korektory płynne mogą się rozdzielać, albo tworzyć grudki, gdy minie ich termin ważności.

5. Twarz do pozłoty!

Aby zamaskować kręgi pod oczyma, które nierzadko przyjmują niebieskawą barwę, wybierz złocisty korektor w ciepłym odcieniu. Korzystnie zmieni on kolor sińców i dobrze je zamaskuje.

6. Zamaskuj oczy

Maskując podkrążone oczy, nakładaj korektor nie tylko pod oczami, co mogłoby nadać twarzy pasiasty wygląd. Pokryj korektorem cały obszar wokół oczu i zharmonizuj lekkim przypudrowaniem.

7. Ukryj nos!

Aby zwęzić szeroki nos, poprowadź wąską, jaśniejszą linię wzdłuż grzbietu nosa, potem nałóż cienie (ciemniejszy albo brązujący matowy puder) po bokach i dobrze rozetrzyj przejście tonalne.

8. Korektor przez cały dzień!

Nałóż podkład przed zakamuflowaniem wyznaczonych obszarów korektorem w kremie. Na koniec nałóż cienką warstwę transparentnego pudru, a możesz mieć pewność, że korektor będzie się trzymał przez cały dzień.

9. Korekta wacikiem!

Używając wacika lub spiczastego pędzelka korektora, połóż plamkę gęstego korektora w centrum punktu, który chcesz zamaskować. Następnie rozprowadź korektor, aby punkt został całkowicie przykryty. Przykryj warstewką transparentnego pudru.

10. Przykryj wypryski!

Wypryski warto przykryć makijażem, oczywiście po upewnieniu się, że nie są one alergiczną reakcją na któryś z używanych przez ciebie kosmetyków. Pamiętaj, by na koniec dnia makijaż dobrze zmyć.

11. Korektor na podkład!

Najpierw nałóż podkład, a dopiero potem korektor. Podkład ukryje trzy czwarte przebarwień, które widoczne są na gołej skórze. Dokończ korektorem w najbardziej widocznych miejscach.

12. Ukrywanie plam za podkładem!

Na plamki, wypryski i przebarwienie nałóż oddzielnie odrobinę podkładu, a po jego wyschnięciu rozprowadź ten sam podkład na całą twarz. Do punktowej korekty użyj grubszego podkładu, który zbiera się u wylotu pojemnika, ponieważ ma on konsystencję bardziej zbliżoną do konsystencji korektora.

(bb)

Źródło artykułu:WP Kobieta