UrodaFryzuryFryzury do twarzy okrągłej

Fryzury do twarzy okrągłej

Fryzury do twarzy okrągłej
Źródło zdjęć: © [Zdjęcie kobiety](http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=32800000&src=id) / Shutterstock
Karolina
29.04.2012 23:20, aktualizacja: 24.10.2018 17:35

Nie ma chyba lepszego sposobu na pozbycie się kompleksów niż ich zaakceptowanie. Żadna z nas nie jest idealna i zazwyczaj ma sobie wiele do zarzucenia. Takie postępowanie prowadzi do tego, że nie lubimy na siebie patrzeć, co z kolei wpływa na brak powodzenia u innych. Jeżeli chcesz pozbyć się kompleksów i podobać się przede wszystkim sobie, musisz przejść dwa etapy. Pierwszym z nich jest zaakceptowanie pewnych niedoskonałości swojego wyglądu, natomiast drugim umiejętne ich zamaskowanie. W jaki sposób tego dokonać? Kobiety posiadające okrągłą buzię powinny przede wszystkim skoncentrować się na wyborze odpowiedniego uczesania, które sprawi, że ich twarz optycznie stanie się wydłużona i zbliży się do ideału. Czas uwierzyć w siebie i z pełną świadomością pokonać własne kompleksy, by przestały nam przeszkadzać w czuciu się pięknymi. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się więcej na temat sposobów upiększania okrągłej buzi, a także poznasz uczesania, które sprawią, że będziesz wyglądała zdecydowanie lepiej.

Okrągła twarz

Obraz
© [Zdjęcie uśmiechniętej kobiety](http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=64587037&src=id) / Shutterstock

Jeżeli któraś z nas nie spytała jeszcze profesjonalisty, jaki kształt twarzy posiada albo też nie do końca wierzy jego odpowiedzi, może w prosty sposób sprawdzić, jaką figurę geometryczną przypomina nasza buzia. [block position="indent"]25[/block] Wystarczy tylko, że będziesz miała przed sobą lustro i po związaniu włosów, w odległości około 1 metra od niego, odmalujesz za pomocą szminki kontur swojej twarzy. Gdy oddalisz się od lustra kilka kroków, od razu będziesz wiedziała, czy posiadasz twarz owalną, kwadratową, trójkątną czy okrągłą. Za kształt idealny uważana jest twarz owalna, dlatego też panie posiadające okrągły kształt twarzy powinny przede wszystkim skoncentrować się na tym co zrobić, by wyglądała ona smuklej. Na okrągłą twarz możemy oddziaływać dwoma rodzajami postępowania. Po pierwsze będzie to umiejętnie wykonany make-up. Nie od dziś wiadomo, że za pomocą bronzerów możemy wyszczuplić twarz i podkreślić jej rysy, czyniąc je bardziej wyrazistymi. Drugim sposobem na nadanie okrągłej buzi proporcjonalności jest dobranie właściwej fryzury dla okrągłej twarzy. Jaka długość jest najlepsza?

Jakie fryzury pasują do okrągłej twarzy?

Obraz
© [Zdjęcie kobiety z grzywką](http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=95588377&src=id) / Shutterstock

Najszerszą częścią okrągłej twarzy jest miejsce, w którym znajdują się kości policzkowe. Z tego też powodu, wybierając modne fryzury dla okrągłej twarzy, powinnyśmy zrezygnować ze zdecydowanych cięć na tej wysokości. Oprócz tego, nasza twarz będzie jeszcze bardziej przypominała piłeczkę, jeżeli zwiększymy objętość włosów na wysokości policzków albo będą się one tam kończyły. Jakie fryzury pasują do okrągłej twarzy? Najlepszym rozwiązaniem będą tu włosy półdługie i długie bez zdecydowanych różnic w długości, które wysmuklą naszą twarz. Oprócz tego, nieodzownym elementem kobiet posiadających okrągłą buzię powinna być obcięta na bok grzywka, najlepiej lekko pocieniowana. Jeżeli chcemy mieć krótką fryzurę, bezwzględnie powinnyśmy zdecydować się na cieniowanie, ale pomijając wskazane wcześniej miejsca. Kiedy natomiast będziemy chciały mieć loki, najlepiej jest postawić na delikatne fale zaczynające się poniżej linii policzków.

Źródło artykułu:WP Kobieta