UrodaFryzuryFryzury na wesele

Fryzury na wesele

Fryzury na wesele
Karolina
27.11.2012 00:20, aktualizacja: 11.09.2018 10:55

Coraz rzadziej decydujemy się na wyprawianie hucznego wesela z prawdziwego zdarzenia. Zapraszanie setek gości to nie tylko przyjemność spotkania się w gronie rodziny i znajomych, lecz również spory wydatek. Nie oznacza to jednak, że młodzi zupełnie zrezygnowali z pobierania się. Przyjęcie organizowane z tej okazji przyjmuje po prostu bardziej kameralną postać. Jednak i w takim wypadku zaproszeni gości muszą się w odpowiedni sposób przygotować. O ile panowie zwykli wkładać specjalnie przeznaczone na takie okazje garnitury, o tyle panie muszą poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniej stylizacji. Piękna i elegancka sukienka to jednak nie wszystko. Równie ważny jest makijaż ślubny i fryzura, która utrzyma się na naszej głowie przez całą noc. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie uczesanie? Jakie fryzury na wesele są najmodniejsze? Czytając poniższy artykuł, znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania.

Jakie fryzury na wesele?

Wybór fajnych fryzury na wesele wcale nie jest taki prosty. Zanim zdecydujemy się na robienie sobie koka z loków, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze niemałe znaczenie ma tutaj charakter imprezy. Jeżeli wiemy, że ślub będzie skromny i kameralny, nie powinnyśmy czesać się nad wyraz bogato. Jeśli natomiast wybieramy się na wesele organizowane z dużym rozmachem, możemy zdecydować się na zrobienie sobie bardziej odważnego uczesania. Należy wziąć pod uwagę również to, w jaki sposób będzie miała ułożone włosy panna młoda. Lepiej jest unikać uczesań podobnych bądź takich samych. To wyjątkowy dzień dla niej, a nie dla zaproszonych gości. Z tego też względu nasza fryzura powinna być odrobinę skromniejsza niż panny młodej. Oprócz tego, wybierając fryzury na ślub, nadal powinnyśmy pamiętać o tym, że nie każde uczesanie będzie odpowiednie do naszego wieku czy typu urody. Kobiety dojrzałe powinny unikać odważnych ozdób czy elementów zastrzeżonych tylko dla młodych, jak np. warkoczyki. Z kolei dziewczyny muszą unikać postarzania się i nadawania sobie zbyt dużej powagi. Chodzi tu przede wszystkim o to, by bawić się swoją młodością i unikać postarzających uczesań, jak np. kok, na rzecz kucyków i bardziej swobodnych upięć.

Modne fryzury na wesele

W każdych okolicznościach chcemy wyglądać atrakcyjnie, ale i modnie. Nie inaczej jest, gdy wybieramy się na ślub. Jednak nie zawsze wiemy, jakie trendy towarzyszą takiego typu wydarzeniom. Jakie są najmodniejsze fryzury na wesele? Fryzury damskie na wesele nawiązują zwykle do trendów obecnych we fryzjerstwie w danym sezonie. I tak uczesanie na wesele nierzadko przyjmuje postać pełnego elegancji koka francuskiego. Jednak coraz częściej stawia się na świeżość, wybierając kucyki bądź upięcia włosów znajdujących się wyłącznie z przodu głowy. Hitem są również naturalnie wyglądające fale na włosach oraz bardzo dziewczęce warkocze francuskie, które powinny wybierać przede wszystkim młode dziewczyny. Trzeba pamiętać, że samodzielnie wykonując dane uczesanie na wesele, warto jest użyć sporej ilości środków do stylizacji bądź wybierać fryzury łatwe do ułożenia i dość trwałe. Natomiast dodatki do włosów typowo ślubne, jak białe kwiaty bądź koronki, powinnyśmy pozostawić dla panny młodej.

Źródło artykułu:WP Kobieta