UrodaMakijażJak zrobić kreskę?

Jak zrobić kreskę?

Jak zrobić kreskę?
tynka
23.08.2010 10:42, aktualizacja: 23.08.2010 12:42

Posługiwanie się eyelinerem czy kredką może sprawiać wiele problemów, przynajmniej na początku. Aby kreska idealnie podkreślała twoje oczy, musi mieć odpowiedni kształt. Dlatego rysując ją, nie śpiesz się, bo tylko pogorszysz sprawę. Cierpliwość musi stać się twoją podstawową cnotą, poza tym zapamiętaj kilka rad.

Krok 1

Twoja twarz nie jest symetryczna, a makijaż ma niwelować te różnice. Dlatego na początku przyjrzyj się sobie i sprawdź, które oko jest wyżej. To ono rządzi, do niego masz dostosować makijaż drugiego oka.

Krok 2

Podkreślić oczy, zagęścić rzęsy – to zadanie kreski. Powinnaś ją narysować jak najbliżej linii rzęs. Jak zrobić kreskę? Unieś powiekę i przytrzymaj ją palcem w okolicach brwi. Teraz nie śpiesz się. Powoli, maleńkimi fragmencikami nanoś eyeliner.

Krok 3

Dzięki eyelinerowi możesz nadać oku kształt migdała. By tak się stało, kreska musi być nieco grubsza w miejscu, w którym oko zaczyna opadać.

Krok 4

Zapamiętaj jedną najważniejszą zasadę: kreska nigdy nie powinna iść w dół. Oczy wyglądałyby bardzo smutno. Zawsze unoś linię do góry lub w bok.

Krok 5

Dbaj, by kreski były równej długości.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także