UrodaWłosyObcinanie włosów

Obcinanie włosów

Obcinanie włosów
Karolina
04.08.2011 23:20, aktualizacja: 08.08.2014 12:21

Piękne, zadbane i zdrowe włosy są niezastąpionym dodatkiem podkreślającym urodę kobiet. Niestety źle dobrana fryzura lub niewłaściwe cięcie włosów może bardzo pogorszyć nasz wygląd. Poniższe rady pozwolą uniknąć popełniania błędów lub zainspirują do świadomego śledzenia pracy fryzjera i określenia jakości świadczonych przez niego usług.

Jak dobrać fryzurę?

Obecnie coraz więcej stylistów włosów oferuje komputerowe dobieranie fryzury. To czynność, którą możemy samodzielnie wykonać w domu. Obsługa programu jest bardzo prosta, a do dobrania odpowiedniego cięcia włosów i koloru potrzebujemy jedynie cyfrowego zdjęcia twarzy. Jednak jeżeli sądzisz, że nie będziesz potrafiła samodzielnie określić, jakie uczesanie jest najbardziej odpowiednie do twojego typu urody, skorzystaj z usług fryzjera, który wskaże, jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy oraz zapozna cię z najmodniejszymi stylizacjami włosów.

Obcinanie włosów krok po kroku

Zasada 1

Zabezpiecz swoją odzież i miejsce, w jakim zamierzasz obcinać włosy. Ułatwi to sprzątanie i zapobiegnie zebraniu się włosów na ubraniu.

Zasada 2

Przed przystąpieniem do obcinania umyj głowę lub zwilż włosy. Nie wycieraj włosów w ręcznik tylko delikatnie nim osusz. Następnie dokładnie rozczesz włosy grzebieniem.

Zasada 3

Obcinając włosy, pamiętaj o kształcie głowy. odzielaj pasma włosów i obcinaj je kolejno.

Zasada 4

W zależności od zamierzonego efektu dobierz właściwą technikę strzyżenia oraz narzędzia.

Jeżeli korzystasz z usług fryzjera sprawdź, czy dezynfekuje wszystkie używane przez siebie przedmioty. Przed przystąpieniem do stylizacji powinien także zbadać stan skóry głowy i określić stopień zniszczenia włosów. W trakcie wizyty warto zapytać się o zalecaną przez niego pielęgnację włosów oraz sposób, w jaki samodzielnie modelować uczesanie w domu.

Źródło artykułu:WP Kobieta