UrodaWłosyRefleksy na włosach

Refleksy na włosach

Refleksy na włosach

10.03.2015 08:23, aktual.: 25.09.2018 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pewnie nieraz zachwycał cię świetlisty kolor włosów innych kobiet, które wyglądały jak muśnięte promieniami słońca. To wszystko sprawka refleksów.

Nie od dziś wiadomo, że ludzie, których spotykamy każdego dnia zwracają uwagę najpierw na uśmiech, dłonie i włosy. Pewnie nieraz zachwycał cię świetlisty kolor włosów innych kobiet, które wyglądały jak muśnięte promieniami słońca. To wszystko sprawka refleksów. Refleksy na włosach mogą z powodzeniem odjąć lat i rozświetlić zmęczoną, zszarzałą po zimie cerę.

Refleksy a pasemka

Czym różnią się refleksy od zwykłych pasemek? Przede wszystkim pasemka są grubsze i robi się ich znacznie więcej, właściwie na całej objętości fryzury. Refleksy są oczywiście rodzajem pasemek, ale bardzo cienkich i delikatnych, różniących się od koloru bazowego jedynie o jeden lub dwa tony. Nie ma potrzeby robienia refleksów na całej głowie. Doskonały efekt odświeżonej i świetlistej fryzury uzyskamy, dodając jedynie kilka refleksów na wierzchu i grzywce. Ten sposób zagwarantuje nam efekt włosów naturalnie rozjaśnionych słońcem. Absolutnie niemodne są już grube i mocno różniące się kolorem pasemka lub balejaż.

Dla kogo refleksy na włosach?

Kto powinien zdecydować się na refleksy? Przede wszystkim blondynki i osoby o włosach określanych potocznie jako mysie. Nie zawsze do delikatnej urody pasują radykalne zmiany koloru, a takie delikatne refleksy potrafią całkowicie odmienić wygląd włosów i dodać twarzy życia. Najlepsze efekty dają refleksy w ciepłych odcieniach. Refleksy świetnie sprawdzają się na krótkich włosach, zwłaszcza cienkich. Gra kolorów potrafi skutecznie dodać objętości. Panie w dojrzałym wieku bardzo ukochały sobie krótkie fryzurki, a kilka słonecznych refleksów potrafi odmłodzić optycznie twarz o kilka lat.

Jak dobrać refleksy do koloru włosów? U blondynek, zwłaszcza o naturalnie mysim kolorze włosów sprawdzą się refleksy w odcieniu słonecznego lub rudawego blond. Osoby posiadające rude lub brązowe włosy powinny wybrać odcień o jeden lub dwa tony jaśniejszy od naturalnego koloru włosów. Jak uzyskać efekt idealnej gry kolorów? Użyj co najmniej dwóch odcieni. Dobrym pomysłem jest wizyta u fryzjera specjalizującego się w koloryzacji, który rozlokuje refleksy tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Jak zrobić refleksy na włosach w domu?

Czy można refleksy zrobić w domu? Należy się zaopatrzyć w specjalny preparat do robienia pasemek. Często jest to farba z dodatkiem rozjaśniacza, do której dołączony jest specjalny grzebyczek lub szczoteczka. [block position="indent"]21[/block]Do wykonania refleksów przyda się także grzebień zaopatrzony w szpikulec pomocny w rozdzielaniu kosmyków i folia aluminiowa do zawijania poszczególnych pasemek pokrytych farbą. Należy bezwzględnie stosować się do wskazówek umieszczonych na opakowaniu produktu.

Są też inne, mniej inwazyjne sposoby na uzyskanie refleksów we włosach. Najprościej jest kupić szampon dostosowany do naszego koloru włosów. Często tego typu kosmetyki zawierają np. wyciąg z rumianku lub henny, który powoduje, że po dłuższym czasie stosowania możemy zauważyć, jak nasze włosy mienią się w świetle słonecznym. Stosuje się także płukanki z rumianku czy soku z cytryny, które pod wpływem słońca rozjaśniają włosy w naturalny sposób. Refleksy tworzą się na włosach samoczynnie pod wpływem słońca wiosną i latem, ale lepiej jest chronić je przed promieniami UV, aby uniknąć przesuszenia lub zniszczenia.

Nie muszę chyba przekonywać, że najlepsze efekty uzyskamy podczas wizyty u fryzjera. Naturalny efekt, który nie tylko rozświetli twarz, ale także optycznie doda fryzurze objętości wymaga od specjalisty wiele pracy. Aby chronić ten misterny efekt, warto stosować specjalne kosmetyki do pielęgnacji włosów z pasemkami i refleksami dostępne w drogeriach.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.