Urodziny 7‑latka w domu

Urodziny 7-latka w domu
Źródło zdjęć: © iStock.com

30.07.2018 12:07, aktual.: 29.03.2019 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urodziny dla 7-latka to przyjęcie, które wymaga obmyślenia menu, zorganizowania atrakcji i przygotowania pokoju dziecięcego na przyjęcie całej gromadki małych gości. Dzieciom w wieku 7 lat można dać trochę swobody, ale cały czas trzeba mieć je na oku, by zabawy urodzinowe nie wymknęły się spod kontroli. O pomoc w opiece nad uczestnikami przyjęcia warto poprosić innych rodziców.

Jak się przygotować na urodziny 7-latka w domu?

Organizacja urodzin 7-latka w domu to nie lada wyzwanie, bo impreza musi sprostać oczekiwaniom zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Na kilka godzin trzeba wziąć odpowiedzialność za hałaśliwe towarzystwo i zadbać o to, żeby maluchy nie zaczęły rozrabiać z powodu nudy. Idealne warunki do urządzenia niezapomnianej imprezy urodzinowej stwarzają duże domy jednorodzinne z ogrodem, gdzie łatwo jest zainicjować grę plenerową, która potrafi na długo pochłonąć gości.

Plany nie muszą jednak spalić na panewce z powodu warunków metrażowych – organizacja urodzin 7-latka w małym mieszkaniu również jest możliwa. Trzeba tylko powiadomić o swoich planach sąsiadów, ograniczyć liczbę zapraszanych gości, powynosić niepotrzebne meble do piwnicy, by dzieci miały dużo przestrzeni, oraz pomyśleć o przygotowaniu bezpiecznych zabaw na urodziny w domu. Mogą to być np.: kalambury, gry planszowe, malowanie twarzy farbkami, ciepło-zimno, puszczanie baniek mydlanych, quizy z nagrodami (np. dotyczące bajek dla dzieci)
.

Zabawę urozmaicą gry planszowe i towarzyskie. Bogaty wybór znajdziesz na WP radarOkazji.

Menu na urodziny 7-latka w domu

Niezwykle ważnym elementem przyjęcia są przekąski na urodziny, które muszą nie tylko smakować małym gościom, ale również wyglądać na tyle apetycznie, by uczestnicy kinderbalu chętnie się częstowali. Dzięki kilku prostym sztuczkom da się skłonić 7-latków do zjedzenia na urodzinach czegoś zdrowego zamiast całego mnóstwa chipsów i słodyczy. Można zrobić np. kolorowe szaszłyki z kilku rodzajów owoców, kanapki ozdobione biedronkami z pomidorków koktajlowych i czarnych oliwek, prażoną kukurydzę i marchewkowe frytki z piekarnika. W menu na urodziny 7-latka w domu nie powinno jednak zabraknąć deseru. Dzieci uwielbiają pyszne amerykańskie pancakes z syropem klonowym, gofry z bitą śmietaną i żelkami, a także muffinki nadziewane marmoladą lub kawałkami czekolady. Przed obmyśleniem jadłospisu trzeba pamiętać o upewnieniu się, czy żaden z gości nie ma alergii pokarmowej.

Atrakcje na urodziny 7-latka w domu

Wyjątkowe urodzinny 7-latka to takie, na których nie brakuje niespodzianek. Głównymi atrakcjami są tort i prezenty. Podczas dmuchania świeczek dziecko musi usłyszeć gromkie "Sto lat" – wtedy czuje się bohaterem przyjęcia. Dla kreatywnego rodzica ten punkt programu jest zaledwie rozgrzewką. Na kinderbalach pojawiają się zimne ognie, maszyny do robienia waty cukrowej i popcornu, dmuchane zjeżdżalnie, a także poprzebierani w zabawne stroje animatorzy, dzięki którym nie trzeba się martwić organizacją zabaw. Urodziny 7-latka w domu to świetna okazja, by zintegrować się z członkami nowej (szkolnej) grupy rówieśniczej, dlatego wśród atrakcji powinny przeważać zajęcia zespołowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także