Urządzenia do sprzątania domu

Urządzenia do sprzątania domu
Źródło zdjęć: © iStock.com

03.07.2018 13:11, aktual.: 29.03.2019 11:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tradycyjne urządzenia do sprzątania domu nie wyglądają dziś tak samo jak jeszcze kilka lat temu. W dobie nowych technologii już na etapie wyboru sprzętu można zapewnić sobie nieskazitelną czystość przestrzeni domowej. Jak wyglądają odkurzacz i mop przyszłości? Do czego służą parownice? Czy mycie okien może być szybkie i przyjemne? Odkrywamy sekrety nowoczesnego sprzątania.

Urządzenia do sprzątania podłóg – odkurzacze i mopy elektryczne

Wśród urządzeń do sprzątania podłóg niezmienne prym wiodą odkurzacze. Modele workowe odchodzą już jednak do lamusa. Ustępują im miejsca sprzęty z filtrem wodnym, akumulatorowe i automatyczne. Te pierwsze zasysają zanieczyszczenia do rurki z wodą, gdzie wilgotne powietrze oddziela się od zlepków kurzu, piachu, włosów i roztoczy. Wszystko, co uda się zebrać z podłogi, zatrzymywane jest przez filtr. Wodne odkurzacze są skuteczne nie tylko w pełnieniu swojej podstawowej funkcji (sprzątaniu podłogi), ale również w nawilżaniu powietrza, którego potrzebują zwłaszcza alergicy. Odkurzacze akumulatorowe z kolei w niczym nie przypominają swoich poprzedników, wyposażonych w wielkogabarytowe zbiorniki. Mają konstrukcję pionową. Składają się jedynie z mobilnej rączki, elektroszczotki, uchwytu oraz małego pojemniczka na zanieczyszczenia. Są długie, ale wąskie, dzięki czemu potrafią dotrzeć nawet do trudno dostępnych zakamarków. Jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie są odkurzacze automatyczne, które działają bez ingerencji człowieka.

Bogatą ofertę dobrych odkurzaczy w niskich cenach znajdziesz na WP radarOkazji.

Bardzo popularnymi urządzeniami do sprzątania podłóg od wielu lat są również mopy. Można je już dostać w wersji elektronicznej. Działają kompleksowo: usuwają suche zabrudzenia, myją podłogę, a następnie ją osuszają. Ich ogromną zaletą jest to, że pozwalają na ograniczenie zużycia wody. Zbiornik o pojemności zaledwie 400 ml wystarcza im do wyczyszczenia podłogi w całym mieszkaniu. Dzięki mopom elektrycznym można zapomnieć o tak żmudnych i męczących czynnościach, jak wyżymanie końcówki i wymienianie wody z wiaderku.

Wśrod urządzeń do sprzątania podłóg znajdzie się coś specjalnego nawet dla fanów PlayStation. Zdalnie sterowany mop do podłogi to cudo techniki, które pozwala na wytarcie rozlanego soku bez ruszania się do kuchni po ścierkę. Nie jest on tak kosztowny jak mopy elektroniczne i – co istotne – potrafi zachęcić do utrzymywania czystości nawet dzieci oraz nastolatków, ponieważ czyni ze sprzątania wspaniałą zabawę. Zdalnie sterowany mop do podłogi jest zasilany bateriami i ma w zestawie poręczny joystick oraz wymienną końcówkę z mikrofibry.

Urządzenia do sprzątania na parę – parownice

Oprócz nowoczesnych odkurzaczy i mopów elektrycznych na sklepowych półkach można znaleźć urządzenia wielofunkcyjne do sprzątania, wśród których prym wiodą słynne parownice. Działają one przy użyciu wysokiej temperatury, potrafią więc nie tylko skutecznie usunąć zabrudzenia, ale również zdezynfekować czyszczone powierzchnie bez używania chemicznych detergentów (zabijają bakterie i roztocza). Takie urządzenia do sprzątania domu są wręcz stworzone dla alergików. Działają na kamiennych posadzkach, panelach, wykładzinach, dywanach, a nawet na tapicerce w samochodzie. Ich jedyną wadą jest to, że nie nadają się do mycia drewnianej podłogi.

Urządzenia do sprzątania powierzchni szklanych – myjki do okien

Z myślą o profesjonalnym czyszczeniu szkła powstały inny typ urządzeń do sprzątania w domu: myjki do okien. Czyszczą na gorąco, tak samo jak wielofunkcyjne parownice, a niektóre są nawet wyposażone w filtr. Dzięki niemu woda do mycia okien może być używana wielokrotnie. Myjki pozostawiają szyby bez smug i pozwalają na sprzątanie ekologiczne (bez użycia chemii). W czasie pracy nie wymagają podłączania do prądu. Działają na akumulator, ładuje się je więc tak jak telefon komórkowy. Zapewniają jeszcze większą wygodę i skuteczność niż chłonne szmatki z mikrofibry. Grunt, by celować w takie o poręcznym uchwycie i niezbyt dużej wadze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także