Trwa ładowanie...

Wentworth Miller: "Jestem gejem"

Gwiazda serialu „Skazany na śmierć” („Prison Break”), Wentworth Miller, przyznał, że jest gejem.

Wentworth Miller: "Jestem gejem"Źródło: AFP
dn5i4wi
dn5i4wi

Gwiazda serialu „Skazany na śmierć” („Prison Break”), Wentworth Miller, przyznał, że jest gejem. Na stronie organizacji GLAAD (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation) ukazało się oficjalne oświadczenie aktora w związku z zaproszeniem na festiwal filmowy w Petersburgu.
„Jako osoba, która wcześniej miała przyjemność odwiedzić Rosję i częściowo pochodzenia rosyjskiego, z przyjemnością przyjąłbym zaproszenie".

"Ale jako gej muszę odmówić. Jestem głęboko zmartwiony postawą rosyjskiego rządu wobec kobiet i mężczyzn o orientacji homoseksualnej oraz tym, jak są traktowani. Ta sytuacja jest nie do zaakceptowania, nie mogę z czystym sumieniem uczestniczyć w uroczystym wydarzeniu, które odbywa się w kraju, gdzie ludziom podobnym do mnie odbiera się prawo do jawnego życia i miłości”.

Rzecznik GLAAD, Wilson Cruz, pochwalił postawę Millera.
- Odważne słowa wsparcia Wentwortha to silne przesłanie do wszystkich nieheteroseksualnych Rosjan, którzy spotykają się z objawami ogromnej przemocy i prześladowaniami: „nie jesteście sami”.

dn5i4wi

W czerwcu br. Władimir Putin podpisał kontrowersyjną ustawę zakazującą propagowania homoseksualizmu. Ustawa zakazująca "propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych wśród nieletnich" przewiduje kary finansowe dla mediów, którzy ją złamią oraz cudzoziemców, którym udowodni się „narzucanie dzieciom rosyjskim nietradycyjnych wartości rodzinnych”.

(ma)

dn5i4wi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn5i4wi