Własnoręczne dekoracje do pokoju

Własnoręczne dekoracje do pokoju

Własnoręczne dekoracje do pokoju
Źródło zdjęć: © iStock.com | -
20.07.2018 13:57, aktualizacja: 03.08.2018 11:44

Aranżacja wnętrz jest czynnością czasochłonną i niezwykle angażującą, ale całą pewnością rekompensuje to satysfakcja z wykonanej pracy. Urządzanie pokoju to nie tylko wybieranie mebli i koloru ścian, ale także różnego rodzaju dekoracje, które nadają wnętrzu indywidualnego charakteru i niepowtarzalnego klimatu. Szczególnie atrakcyjne są własnoręcznie wykonane dekoracje do pokoju, dzięki którym można przemycić cząstkę siebie.

Własnoręczne ozdoby na ścianę

Dekoracje ścienne są formą ozdoby, poprzez którą można wyrazić siebie — swój gust, pasje i zainteresowania. Przy czym warto mierzyć siły na zamiary i dostosować poziom trudności wykonania takiej ozdoby do swoich możliwości. Alternatywą dla własnoręcznych dekoracji ściennych do pokoju są naklejki na ścianę i gotowe szablony do obrysowania. Zdecydowanie najpopularniejszą dekoracją ścienną DIY jest własnoręcznie namalowany obraz. Wbrew pozorom namalowanie własnego arcydzieła nie jest wybitnie trudnym zadaniem — wystarczy ramka, podobrazie, farby akwarelowe i odrobina chęci. W malowanie obrazu warto zaangażować całą rodzinę, w tym również jej najmłodszych członków. Zdecydowanie najefektywniej będzie prezentował się obraz abstrakcyjny, który świetnie wkomponuje się we wnętrza industrialne, urządzone w nowoczesnym i minimalistycznym stylu. Inną, równie ciekawą, ozdobą ścienną jest haft krzyżykowy, który dobrze się prezentuje wówczas, gdy wykonany jest z kilku różnych kolorów. To opcja polecana dla osób szalonych, odważnych i niebojących się eksperymentować, jeśli chodzi o urządzanie wnętrza.

Sprawdź też dekoracje ścienne z WP radarOkazji.

Ramki na zdjęcia DIY

Ramki na zdjęcia służą do przechowywania pamiątkowych fotografii, przedstawiających ważne dla nas osoby, miejsca i chwile. Żeby podkreślić rangę tych zdjęć, warto ozdobić je własnoręcznie przygotowaną ramką. Niekoniecznie musi ona przyjmować formę tradycyjnej — kwadratowej lub prostokątnej — ramki ze szkiełkiem. Z powodzeniem do tego celu można wykorzystać stare, niepotrzebne przedmioty. Osoby, którym podoba się styl rustykalny i dysponują akurat oknem ze szprosami, mogą zaadaptować je na ogromne ramki na zdjęcia. Tego typu dekoracja najlepiej zda egzamin w przestronnych pomieszczeniach, urządzonych w stylu tradycyjnym. W pokojach o stylu nowoczesnym i minimalistycznym znacznie lepiej sprawdzą się ramki industrialne, które można wykonać z miedzianych drucików. Ciekawą opcją są także ramki w formie wieszaka ze sznurkami. Można mocować na nich zdjęcia za pomocą klamerki lub taśmy dwustronnej.

Wazon z butelki

Własnoręcznie przygotowany wazon z butelki to propozycja dla miłośników oryginalnych rozwiązań. Kwiaty w tego typu wazonie prezentują się bardzo efektownie. Przy czym trzeba mieć na uwadze, że wazon DIY, powinien być dopasowany do charakteru wnętrza.

  • Koronkowe wazony to propozycja dla amatorów stylu romantycznego. Do przygotowania takiego wazonu można wykorzystać: przezroczyste butelki, stare, ozdobne firanki, gorący klej, nożyczki i ulubione kwiaty (najefektywniej prezentują się orchidee piwonie i dalie).
  • Monochromatyczne wazony to rozwiązanie, które przypadnie do gustu w szczególności fanom stylu rustykalnego. Do przygotowania takiego wazonu potrzeba: szklanej butelki, kilka motków sznurka (dobrze sprawdzi się mulina lub włóczka), klej w tubce, nożyczki i kwiaty.
  • Wazony w stylu retro doskonale komponują się z wnętrzami w stylu tradycyjnym. Przypadną one również do gustu zwolenniczkom eklektycznych rozwiązań. Do samodzielnego przygotowania takiego wazonu należy przygotować kolorowe butelki z zamknięciem pałąkowym, ścinki koronki (np. ze starego obrusa lub firanki).
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także