FitnessWłosy farbowane, jak z nimi postępować?

Włosy farbowane, jak z nimi postępować?

Włosy farbowane, jak z nimi postępować?

07.07.2011 13:50, aktual.: 15.07.2011 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli farbujesz włosy chciałabyś, aby nowy kolor utrzymał się jak najdłużej, włosy były przepełnione połyskiem, a ich odcień był nasycony wielowymiarową głębią. Niestety nie zawsze udaje się to osiągnąć... Często zdarza się, że pożądany efekt jest innych od rzeczywistego koloru włosów. Jak to zmienić? Jak postępować z włosami farbowanymi? Oto rady!

Jeśli farbujesz włosy chciałabyś, aby nowy kolor utrzymał się jak najdłużej, włosy były przepełnione połyskiem, a ich odcień był nasycony wielowymiarową głębią. Niestety nie zawsze udaje się to osiągnąć... Często zdarza się, że pożądany efekt jest innych od rzeczywistego koloru włosów. Jak to zmienić? Jak postępować z włosami farbowanymi? Oto rady!

Farbując włosy wybierasz różne dostępne na rynku koloranty, gwarantujące trwałość koloryzacji wyrażoną ilością myć (do 24, 48 lub środki trwale farbujące włosy). A czy wiesz, że właściwa pielęgnacja może pomóc Ci dłużej cieszyć się pięknym kolorem? A oprócz tego dzięki niej ograniczysz jednocześnie ilość wizyt w salonie fryzjerskim, przez co włosy będą zdrowsze, a Ty zyskasz dodatkowy czas tylko dla siebie?

Przestrzegaj zasad:

1. Używaj szamponu do włosów farbowanych, który ogranicza wypłukiwanie się koloru z włosów i nadaje im piękny połysk.

2. Stosuj odżywki również do włosów farbowanych. Na rynku odnajdziesz produkty odpowiednie właśnie dla Twojego koloru włosów, dzięki nim fryzura zachowa głęboką, zawsze świeżą barwę.

3. Po umyciu włosów spłucz je chłodną wodą. Tym sposobem uszczelnisz włosową łuskę, a kolor dłużej utrzyma się na włosach.

4. Susz włosy zawsze chłodnym nawiewem powietrza suszarki.

5. Raz w tygodniu zafunduj fryzurze odżywczą maskę do włosów farbowanych. Nałóż preparat na włosy i pozostaw go na 10 minut. Następnie spłucz, oczywiście chłodną wodą.

6. By uzyskać efekt natychmiastowego, lśniącego połysku zastosuj nabłyszczacz.

7. Jeśli często odwiedzasz solarium, pamiętaj o zabezpieczających włosy odżywczych preparatach z filtrem. Najlepsza jest odżywka w sprayu, spryskaj nią włosy, zwiąż je i opalaj się bez obawy, że przez promienie lamp Twój kolor wyblaknie.

8. Rada dla miłośniczek kąpieli w basenach! Chlor bardzo silnie działa na włosy, szczególnie farbowane i rozjaśniane. W połączeniu z chlorowaną woda, mogą zmienić swą barwę. Aby uniknąć niepożądanej zmiany odcienia włosów nałóż czepek.

Naturalne sposoby na piękny kolor

Jak przyciemnić włosy?

Zastosuj płukankę z liści szałwi i orzecha włoskiego z dodatkiem herbaty. Na 100 ml wody przygotuj po łyżce szałwi, zielonej owocni orzecha włoskiego i czarnej herbaty. Wszystkie składniki zalej wodą i gotuj na małym ogniu przez 30 minut, następnie ostudź i stosuj do ostatniego płukania.

Płukanka dla włosów w kolorze blond

3 łyżki suszonego rumianku zalej 0,5 litrem wrzątku. Parz pod przykryciem przez 15 minut, następnie ostudź i zastosuj do ostatniego płukania włosów.

A jeśli chcesz, by włosy pomiędzy jedna a druga koloryzacją błyszczały, zastosuj płukankę z soku z cytryny. Wyciśnij sok z jednej cytryny i wymieszaj go z 0,5 litrem chłodnej wody.

Jaka koloryzacja, taka pielęgnacja!

Jeśli farbujesz włosy, wykorzystując farby lub szampony koloryzujące potrzebujesz produktów stworzonych do pielęgnacji włosów farbowanych. Musisz jednak pamiętać, że innej pielęgnacji wymagają włosy rozjaśniane. Podczas rozjaśniania dochodzi do uszkodzenia włosowej łuski. Włos zostaje pozbawiony naturalnej ochrony, staje się matowy, przesuszony i łamliwy. Takie włosy potrzebują regeneracji.

(bb)

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)