ModaWygodnie i z klasą

Wygodnie i z klasą

22.07.2014 14:00, aktualizacja: 22.07.2014 14:16

Polskie letnie wieczory z reguły wymagają czegoś, co można szybko na siebie narzucić chroniąc ciało przed nocnym chłodem. Najlepiej sprawdzają się w tej roli koszule i kurtki, które nie tylko nie komplikują starannie dobranej stylizacji, ale mogą tworzyć ciekawe jej uzupełnienie

Polskie letnie wieczory z reguły wymagają czegoś, co można szybko na siebie narzucić chroniąc ciało przed nocnym chłodem. Najlepiej sprawdzają się w tej roli koszule i kurtki, które nie tylko nie komplikują starannie dobranej stylizacji, ale mogą tworzyć ciekawe jej uzupełnienie.

Pytanie tylko na co postawić? Koszule są delikatniejsze, bardziej przewiewne i można wiązać je w fantazyjny sposób. Kurtki natomiast często mają kieszenie, które zastępują małe torebki i lepiej chronią przez zimnem. Można też łączyć obie rzeczy. Te panie, które często zastanawiają się, co zabrać na wypadek chłodniejszego wieczoru, powinny zainspirować się pomysłami ze światowych wybiegów. Niektóre są naprawdę ciekawe.

Biała koszula to element obowiązkowy każdej kobiecej szafy. Pasuje na nieskończoną ilość okazji i sprawdza się jako ubranie awaryjne, gdy naprawdę nie wiemy, co na siebie włożyć. Ciekawą alternatywą są białe kurtki. Jednak, mimo że pasują do wielu stylizacji, nie zastąpią swoich cieńszych, klasycznych koleżanek.

Od wzorów w tym sezonie aż świecą się oczy. Fanki niejednolitych tkanin mają w czym przebierać. Jeśli chodzi o kurtki i koszule, warto dobrać deseń do materiału. W przypadku tych drugich, lepiej wygląda cienka mgiełka, jeśli zaś chodzi o kratkę, dobrym wyjściem jest pomieszanie wzorów z gładkimi elementami.

Funkcjonalność kurtek z krótkim rękawkiem nie jest do końca jasna, ale wiadomo, że nie on to w modzie chodzi. Z pewnością są efektownym elementem garderoby. W tym przypadku wydają nam się ciekawszym rozwiązaniem niż koszule tego typu, którym odrobinę brak oryginalności.

Odsłonięte brzuchy podbijają salony i wybiegi od dobrych kilku sezonów. Panie, które lubią chwalić się swoimi pępkami i w tym trendzie znajdą coś dla siebie. Koszule i kurteczki kończące się powyżej pasa podbiły wybiegi i naszym zdaniem przyjmą się na ulicach miast. Ten fason podkreśla zgrabną talię, a kurtki doskonale komponują się także z sukienkami, więc jeśli ktoś nie lubi odsłaniać ciała, może skorzystać z takiej opcji.

Jeśli zastanawiamy się czego szukać w sklepach podczas zakupów bez konkretnego celu, skupmy się na kurtkach i koszulach. Mało prawdopodobne, żeby przez kolejnych kilka sezonów wyszły z mody, a jako letnia odzież wierzchnia są tak widoczne, że ich oryginalność może zaważyć na powodzeniu całej stylizacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także