Wzory tatuaży na plecy

Wzory tatuaży na plecy

Wzory tatuaży na plecy
Źródło zdjęć: © WP.PL | Maciej Sitarz
Agnieszka Krasa
21.02.2018 13:26, aktualizacja: 23.04.2018 11:24

Wzory tatuaży na plecy są coraz popularniejsze. Ich objętość może być też tak naprawdę dowolna, ograniczona jedynie wyobraźnią klienta i kunsztem tatuażysty. Przyjrzyjmy się bliżej tatuażom damskim i męskim na plecach.

Tatuaż na plecach – dla kogo?

Plecy są miejscem, na którym podczas tatuowania zdecydowanie można poszaleć. Ten bardzo duży obszar na ciele jest bowiem zazwyczaj przez większość roku ukryty przed wścibskimi spojrzeniami, zupełnie nie rzuca się więc w oczy. Chyba, że dana stylizacja przewiduje bluzkę z koronkowymi wstawkami albo przezroczystościami. Jeśli więc pracuje się w miejscu, gdzie widoczne tatuaże nie są zbyt dobrze widziane, warto przemyśleć ozdobienie pleców jakimś ciekawym wzorem tatuażu na plecy. Tam również da się zrealizować marzenie o sporym wzorze, zajmującym całe plecy, łączącym się z motywami na pozostałych partiach ciała bądź też umieścić na skórze liczne, drobniejsze obrazki.

Obraz
© Instagram.com | sablewska

Jaki wzór tatuażu wybrać?

Motywy florystyczne, zwierzęce, geometryczne, mandale, rozety, skrzydła i pióra – to najczęściej spotykane damskie wzory tatuaży na plecy. Ogromne skrzydła na pół pleców od lat z dumą prezentuje piosenkarka Doda. Projektantka Ewa Minge zrobiła sobie kilka lat temu wielką kompozycję na plecach, ramieniu i nodze z czarnych motyli i wplecionych w to napisów w obcym języku.

Obraz
© Instagram.com | eva_minge

Młoda restauratorka Lara Gessler tuż pod karkiem nosi wytatuowane sztućce i serwetkę, wokalistka Maja Hyży natomiast kolorowy wzór ograniczony zamkiem błyskawicznym, Margaret natomiast nutki. Wybór wzoru dyktują zazwyczaj pasje, hobby, rodzina oraz praca zawodowa. Często w wielu językach i interesującymi czcionkami tatuowane są wyznania uczuć, imiona dzieci, inicjały ukochanych.

Jeśli chcesz mieć tatuaż, ale nie masz żadnej pasji, wejdź na WP radarOkazji, gdzie znajdziesz poradniki, hobby, które pozwolą Ci odnaleźć w sobie nieznane dotąd talenty.

Obraz
© Instagram.com | davidbeckham

Wzory tatuaży na plecach znanych osób

Ciekawe wzory tatuaży na plecy zaobserwować można na czerwonym dywanie chociażby u Romy Gąsiorowskiej, Marzeny Sienkiewicz, Mai Sablewskiej, Edyty Górniak, Agnieszki Chylińskiej, Agnieszki Szulim, Beaty Sadowskiej czy Candy Girl. Gwiazdy światowego formatu i celebrytki także kochają tatuaże na plecach. Wśród nich są takie nazwiska, jak Rihanna (spadające gwiazdy od karku w dół pleców) czy Victoria Beckham (wyznanie miłości do męża po arabsku). Z kolei na plecach Angeliny Jolie zobaczymy wiele interesujących tatuaży: tytuł ulubionej piosenki, skrypt ochronny, a także miłosne mantry, wykonywane tradycyjną, niezwykle bolesną metodą, a nie znaną nam maszynką.

Obraz
© Instagram.com | neymarjr

Tatuaż na plecach męski

Męskie tatuaże na plecach widnieją już nie tylko na ciałach muzyków rockowych, trashmetalowych czy więźniów. Stały się wręcz formą sztuki, zdobią, a nie szpecą i nie są już źle kojarzone. Najczęściej mamy okazję podziwiać je na ciałach sportowców, którzy często prezentują się nie do końca ubrani bądź plażują z rodzinami. Wśród ciekawych, męskich wzorów tatuaży na plecy znajdują się olbrzymie motywy, prawie na całą część ciała, nierzadko połączone z tak zwanymi rękawami na całe ręce. Można również wytatuować tylko jedną z łopatek albo zdecydować się na tatuaże wzdłuż kręgosłupa, pojedyncze lub w większej kompozycji.

Obraz
© Instagram.com | realmiguelacotto,thenotoriousmma,lucasbigdaddybrowne

Wzory tatuaży męskich

Męskie wzory tatuaży na plecy zazwyczaj odzwierciedlają mocny charakter ich posiadaczy. Często symbolizują również najistotniejsze wydarzenia z ich biografii. Mogą też być tak obciachowe, że gwiazdy szybko decydują się na ich przerobienie, czyli estetyczny cover up. Albo świadczyć o ogromie miłości do samego siebie, tak jak miało to miejsce w przypadku członka Jackass, Steve-O, który pozwolił ozdobić własne plecy swoją podobizną.

W poszukiwaniu inspiracji i wzorów tatuaży na plecy dla mężczyzn warto spojrzeć na znanych miłośników sztuki tatuażu. W tej kategorii przoduje piłkarz David Beckham (na plecach są motywy przede wszystkim na cześć dzieci), a także piosenkarze Adam Levine (wielka kompozycja ze skrzydlatą syreną na plecach) czy Justin Bieber. Sportowcy, tacy jak Zlatan Ibrahimovic, także mają się czym pochwalić. Słynny Ibra przyznaje jednak, że kolekcjonowanie nowych obrazków na ciele stało się jego nałogiem, a plecy ma już całe pokryte czarnym oraz barwnym tuszem.

Obraz
© Instagram.com