Trwa ładowanie...

Wzory tatuaży na ramię

Na jakie wzory tatuaży na ramię warto postawić, aby nie żałować? Tym razem przedstawiamy najciekawsze tendencje w tatuażach napisach, motywach florystycznych oraz tatuażach religijnych i mitologicznych - stąd z pewnością wybierzesz ciekawy i niepowtarzalny wzór tatuażu dla siebie.

Wzory tatuaży na ramięŹródło: Instagram.com, fot: beardandtattoos_,tattooboys,veimtattoo,tattooinkspiration
d1uco0l
d1uco0l

Tatuaże napisy

Wśród tatuaży napisów niepodzielnie królują sentencje oraz cytaty, które powoli wypierane są przez imiona, zarówno dzieci, jak i mam czy mężów i małżonek. Najnaturalniej tego rodzaju tatuaże prezentują się wzdłuż mięśni ramion, zwłaszcza, gdy zdanie jest dosyć długie. Napisy pozostawia się solo bądź otacza bogatą grafiką. Wzory tatuaży na ramię w formie napisów, które zazwyczaj oglądamy na co dzień, są przede wszystkim klasycznie czarne. Do rzadkości należą napisy, imiona czy inicjały tatuowane kolorową czcionką. Polecamy pismo japońskie kanji, gdzie jeden symbol równoznaczny jest jednemu słowu (spora oszczędność powierzchni), a także niezwykle efektowny alfabet gotycki. Ostatnio do miłośników tego typu wzorów tatuaży na ramię dołączyła również Lady Gaga, która ozdobiła wewnętrzną część lewego bicepsa.

Wzory tatuaży napisów na ramię Instagram.com
Wzory tatuaży napisów na ramię Źródło: Instagram.com, fot: dani_alcantara87,malias_._mom,ladygaga,tattoos_of_instagram

Wzór na tatuaż damski i męski - motywy kwiatowe

Prawdziwi mężczyźni tatuują sobie kwiaty. Ten popularny wzór na tatuaż na ramię to bezapelacyjny hit wśród motywów dla pań i panów od lat. Florystyczne dziary kochają już chyba wszyscy i to w każdej formie - tatuaży rękawów, tatuaży bransoletek, ogromnych elementów kwiatowych na całe ramię czy też mniejszych fragmentów kompozycji, wplecionych pomiędzy wzory w stylu old school. Interesująco wyglądają kwiaty barwne z łodyżkami i mnóstwem liści, naturalistycznie oddające swoje pierwowzory oraz ich same kontury w różnych odcieniach czerni bądź szarości. Polecamy również wzory na tatuaż na ramię w stylach celtyckim (misterne sploty) lub fineline (drobne, czarne i minimalistyczne). Tatuaże kwiaty na ramieniu mogą łagodnie spływać na plecy albo klatkę piersiową czy też stanowić całkowicie niezależny motyw zdobiący ciało.

Wzory kwiatowych tatuaży na ramię Instagram.com
Wzory kwiatowych tatuaży na ramię Źródło: Instagram.com, fot: tattooboys,tattooinkspiration,tattoos_of_instagram

Pomysły na tatuaż - religia i mitologia

Religia i mitologia od stuleci inspirują najbardziej znanych artystów. Trend ten nie ominął również środowiska skupionego według sztuki tatuażu. Ramię znajduje się zazwyczaj w centrum całego zamieszania. Spośród wzorów tatuaży na ramię w tym stylu najczęściej widziane u przedstawicieli obu płci są motywy przedstawiające anioły, postaci świętych, bogów, bożków, herosów, sceny ze świętych ksiąg i historie początków różnych religii.

d1uco0l

Szukając inspiracji do tatuażu, która ma swoje oparcie w wielowiekowych tradycjach religijnych, warto zajrzeć do działu Religia, religioznawstwo na WP radarOkazji.

Stylistyka i kolorystyka są doprawdy przeróżne, a dosyć powszechne style, w których wykonywane są wzory tatuaży na ramię spod znaku religii i mitologii to:

  • Chicano - najpopularniejszy tuż po 1940 roku w światku gangsterów pochodzenia latynoskiego. Tatuuje się tak przede wszystkim Świętą Rodzinę oraz cytaty z Pisma Świętego.
  • Realistyczny - jakby stworzony do odwzorowywania portretów świętych. To głównie czarne tatuaże, tak dokładne, że wydają się trójwymiarowe.
  • Black an Grey Tattoo - czarno-szare wzory tatuaży, stopniowane, cieniowane, z niezłą głębią obrazu.
Wzory tatuaży na ramię z religią w tle Instagram.com
Wzory tatuaży na ramię z religią w tle Źródło: Instagram.com, fot: arthur_tattoo,tattooboys
d1uco0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uco0l