Trwa ładowanie...
d1njxvx
09-09-2015 12:44

Yasminelle

Yasminelle jest złożonym preparatem antykoncepcyjnym. W jego skład wchodzą dwa żeńskie hormony syntetyczne – etynyloestradiol i drospirenon. Lek zapobiega niechcianej ciąży dzięki zatrzymaniu owulacji.

Share
d1njxvx

Yasminelle – informacje ogólne

Yasminelle jest złożonym preparatem antykoncepcyjnym. W jego skład wchodzą dwa żeńskie hormony syntetyczne – etynyloestradiol i drospirenon. Lek zapobiega niechcianej ciąży dzięki zatrzymaniu owulacji, zmianie właściwości endometrium oraz zmianie konsystencji śluzu szyjkowego. Jedno opakowanie zawiera 21 powlekanych tabletek.

Yasminelle – stosowanie

Zażywany doustnie. Przyjmować po jednej tabletce na dobę przez kolejnych 21 dni, po czym odstawić lek na tydzień. Podczas przerwy w stosowaniu tabletek Yasminelle pojawi się tzw. krwawienie z odstawienia. Kurację powtarzać według własnych potrzeb i zaleceń lekarza. Nie zażywać większej dawki od wskazanej w ulotce dołączonej do opakowania.

d1njxvx

Yasminelle – skutki uboczne

Preparat Yasminelle może wywołać pewne działania niepożądane. Wśród najczęściej pojawiających się skutków ubocznych są bolesne miesiączki, krwawienia międzymiesiączkowe, wahania nastroju, tkliwość piersi, bóle głowy, trądzik i inne zmiany skórne.

Yasminelle – przeciwwskazania

Preparat nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie stosować w przypadku uczulenia na jakikolwiek składnik aktywny leku. Inne przeciwwskazania: zakrzepica żylna, tętnicza i inne dolegliwości natury zakrzepowo-zatorowej, ciężkie choroby wątroby (również wyleczone), nowotwory (piersi i narządów rozrodczych), cukrzyca.

Przed stosowaniem

Przed pierwszym zażyciem tabletek antykoncepcyjnych Yasminelle należy wykonać podstawowe badania kontrolne oraz ginekologiczne (w tym badania piersi i wykluczenie ciąży).

d1njxvx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1njxvx
d1njxvx