FitnessZapewnij sobie intymny komfort

Zapewnij sobie intymny komfort

Zapewnij sobie intymny komfort
Źródło zdjęć: © shutterstock
02.12.2016 07:00, aktualizacja: 12.12.2016 10:36

Okolice intymne to jedna z najdelikatniejszych i najwrażliwszych części kobiecego ciała. Nic więc dziwnego, że nawet najmniejsze otarcie tych miejsc jest niezwykle dokuczliwe. Wystarczy jednak spełnić kilka prostych warunków, aby uniknąć bólu i pieczenia.

Stosuj odpowiednią bieliznę

Odpowiednia bielizna to taka, która wykonana jest z naturalnych materiałów, i pozwala skórze oddychać. Musi być także w odpowiednim rozmiarze, zbyt ciasna bielizna ze sztucznych materiałów jest jedną z najczęstszych przyczyn otarć, które są wynikiem przegrzania naskórka. Ważne jest również, aby prać bieliznę w odpowiedni sposób. Najlepiej używać do tego celu płatków mydlanych, lepiej zrezygnować z aromatyzowanych proszków do prania i płynów do płukania tkanin.

Używaj właściwych środków higienicznych

Z wkładkami higienicznymi i podpaskami jest dokładnie tak, jak z bielizną. Wybieraj środki higieniczne wykonane z naturalnych materiałów, najlepiej z bawełny, pozwolą one skórze oddychać.

Noś przewiewne ubrania

Proces oddychania odbywa się także przez skórę, musisz więc zapewnić jej stały dostęp do tlenu, dotyczy to także skóry okolic intymnych. Dlatego ważne jest, żebyś jak najczęściej nosiła spódnice i sukienki. Jeśli nie lubisz odsłaniać nóg, noś luźne spodnie z naturalnych tkanin (len, bawełna). W przypadku jesiennej i zimowej pory, ważne jest zadbanie o odpowiednie warstwy ubrań, które wspólnie zapewnią przynajmniej minimum przewiewności.

Dbaj o nawilżenie podczas intymnych igraszek

Przyczyną otarć może być również seks. Do uszkodzenia naskórka dochodzi z powodu niewystarczającego nawilżenia stref intymnych. Jeśli masz z tym problem, sięgnij po specjalne żele nawilżające.

Jeśli pojawiły się otarcia

Jeśli już cierpisz na z powodu otarć okolic intymnych, na kilka dni zrezygnuj z uprawiania seksu i jazdy na rowerze. Noś bawełnianą bieliznę i wkładki higieniczne wykonane z bawełny. Staraj się używać przyspieszających regenerację śluzówki, delikatnych płynów do higieny intymnej i kremu łagodzącego świąd i pieczenie, produkty te kupisz bez recepty w każdej aptece.

Partnerem cyklu jest marka Bella