UrodaZdjęcia do dokumentów – jaka stylizacja?

Zdjęcia do dokumentów – jaka stylizacja?

Zdjęcia do dokumentów – jaka stylizacja?
Źródło zdjęć: © Thinkstock/Hemera
15.12.2010 21:47, aktualizacja: 16.04.2019 12:09

Dowiedz się jak zrobić dobre zdjęcie do dokumentów. Każda z nas musi czasami musi wykonać zdjęcia do dokumentów: dyplomu, paszportu, dowodu, prawa jazdy, CV. Warto przygotować się do sesji, bo raz zrobione zdjęcie będzie nam towarzyszyło przez wiele lat.

Każda z nas musi czasami musi wykonać zdjęcia do dokumentów: dyplomu, paszportu, dowodu, prawa jazdy, CV. Warto przygotować się do sesji, bo raz zrobione zdjęcie będzie nam towarzyszyło przez wiele lat. Jak się ubrać? W jaki sposób wykonać makijaż i jaka powinna być jego intensywność i kolorystyka? Co z fryzurą i dodatkami typu apaszka czy biżuteria? Oto wskazówki na temat stylizacji do tego typu zdjęć.

Na co należy zwrócić uwagę przygotowując się do zdjęć, które będą ilustrować nasze dokumenty? Oczywiście na makijaż, na fryzurę, na odpowiednie ubranie oraz dodatki. Oraz na to, żeby te wszystkie elementy tworzyły spójną całość, harmonizowały ze sobą.

Makijaż do zdjęcia do dokumentów

Makijaż powinien być stonowany, podkreślający urodę fotografowanej osoby. Jeśli do zdjęć pozuje mężczyzna – należy skupić się na wyretuszowaniu mankamentów cery oraz zmatowieniu twarzy.

Podkład dobieramy do stanu cery – jeśli jest taka konieczność, to używamy kryjącego kamuflażu, jeśli cera nie ma większych mankamentów, to wystarczy lekki fluid.

Należy zatuszować wszelkie defekty i zacienione partie korektorem.

Dokładnie pudrujemy twarz, aby zniwelować błyszczenie skóry.

Cienie do oczu oraz róże wybieramy matowe lub ewentualnie satynowe. Absolutnie niewskazane są kosmetyki perłowe i mocno błyszczące.

Kolorystyka cieni, pomadek, błyszczyków – wybieramy stonowane odcienie ze swojej palety barw, najlepiej postawić na prostotę i klasykę, wybrać jak najbardziej naturalne kolory, którymi podkreślimy piękno naszej twarzy, ewentualnie lekko skorygujemy kształty. Intensywne kolory cieni czy pomadek oraz makijaż smoky eyes lepiej zostawić na inną okazję.

Bardzo ważnym elementem makijażu do zdjęć jest dokładne wymodelowanie twarzy, szczególnie kości policzkowych. Modelujemy twarz różnymi odcieniami podkładu (jaśniejszym i ciemniejszym niż bazowy) lub korzystając z pudru brązującego i różu. Dzięki temu będziemy wyglądać bardziej świeżo, dziewczęco, młodo oraz oczywiście twarz będzie szczuplejsza.

Przejścia pomiędzy poszczególnymi kolorami – zarówno w makijażu oka, jak i w przypadku modelowania twarzy – powinny być płynne, kolory łagodnie przechodzące jeden w drugi, roztarte.

Oczywiście bardzo istotną kwestią jest odpowiednie wyregulowanie łuków brwiowych – tym trzeba się zająć co najmniej parę dni wcześniej.

Mocne pociągnięcie tuszem na rzęsach spowoduje, że oczy będą wyglądać na większe.

Fryzura do zdjęcia do dokumentów

Kolor powinien być dobrany do typu kolorystycznego, jaki reprezentujemy. Tylko wówczas będziemy wyglądać najkorzystniej, nie tylko na zdjęciu.

Niemile widziane są widoczne odrosty, ale na farbowanie lepiej umówić się kilka dni wcześniej.

Zdjęcie ma prezentować nasz naturalny wizerunek, dlatego też kształt i forma fryzury musi to podkreślać. Najlepiej wyjść z założenia, że chcemy wyglądać „biznesowo” i taką też stworzyć fryzurę. Długie włosy można elegancko spiąć, krótkie wymodelować i ułożyć. Irokezy lepiej zostawić na inną okazję.

Fryzurę należy dobrze utrwalić, aby na zdjęciu wyglądała idealnie.

Ubranie do zdjęcia do dokumentów

Kolorystyka – wybierz jednobarwny, stonowany strój. Sprawdzą się kolory: biały, szary, pastelowy błękit, pastelowy lekki róż. Pamiętajmy, że ubranie jest tu tylko dodatkiem, nie może wychodzić na pierwszy plan, dlatego też stonowanie w tej kwestii będzie najlepszym rozwiązaniem.

Co założyć? Koszula. Koszula plus żakiet. Koszulka plus żakiet. Elegancka jednobarwna dzianinowa bluzka. Jeśli postawimy na klasykę, a nie na najnowsze trendy będziemy z przyjemnością patrzeć na swój wizerunek w paszporcie za 10 lat.

Biżuteria i dodatki do zdjęcia do dokumentów

Mniej znaczy więcej. Trzymając się tej zasady wybierz delikatne kolczyki, ewentualnie w komplecie z łańcuszkiem. Jeśli korci cię żeby założyć bogatszy naszyjnik czy korale, to połącz to z klasyczną białą bluzką, ale raczej nie zakładaj do kompletu kolczyków. Pamiętaj – masz wyglądać naturalnie i profesjonalnie, a nie wieczorowo.

Jeśli masz długą szyję, to zamiast biżuterii możesz zamotać kolorową cieniutką apaszkę, która troszkę ożywi sztywny, biznesowy wizerunek.

OSTATNIE UWAGI

Aby dobrze wyjść na zdjęciu:
Miej ze sobą zestaw awaryjny, czyli podkład i puder, aby móc dokonać niezbędnych poprawek.

Jeśli masz pulchną twarz, duży nos lub odstające uszy - staraj się nie pozować na wprost, wystarczy lekko przekrzywić głowę w bok, aby wyglądać lepiej.

Nie opuszczaj brody zbyt nisko, może to uwidocznić cienie pod oczami, ukazać podbródek i sprawić, ze będziesz wyglądać smutno.

Nie garb się.

Lekko się uśmiechnij i gotowe!