Trwa ładowanie...

Złote Nitki rozdane!

Już za nami jeden z najważniejszych punktów łódzkiego Fashionphilosophy Fashion Week Poland! Nasza redakcja obejrzała wszystkie pokazy finalistów Konkursu Złota Nitka 2010. Poznajcie dwie laureatki tej nagrody! Konkurs zorganizowany został przez Międzynarodowe Targi Łódzkie po raz osiemnasty.

Złote Nitki rozdane!Źródło: alemodelki.pl
d3smbr6
d3smbr6

Już za nami jeden z najważniejszych punktów łódzkiego Fashionphilosophy Fashion Week Poland! Nasza redakcja obejrzała wszystkie pokazy finalistów Konkursu Złota Nitka 2010. Poznajcie dwie laureatki tej nagrody! Konkurs zorganizowany został przez Międzynarodowe Targi Łódzkie po raz osiemnasty. Młodzi projektanci walczyli o to wyróżnienie w dwóch kategoriach: pret a porter oraz premiere vision.

W pierwszej z nich zwyciężyła Karolina Gleguła ze swoją kolekcją LIQUID, a w drugiej Kamila Gawrońska-Kasperska (na zdjęciu) z kolekcją METROPOLIS.

W jury konkursu zasiadali projektanci (m.in. Paprocki, Brzozowski, gość specjalny Roksolana Bogutska) i specjaliści z największych szkół projektowania w Polsce.

d3smbr6

W swoich werdyktach podkreślali niesamowitą konsekwencję, spójność kolekcji i dyscyplinę w tworzeniu.

Kolekcja LIQUID obfitowała w efektowne tkaniny - taftę czy jedwab. Widoczne były fascynacje architekturą. Stonowane kolory - matowe szarości, zimne błękity współgrały w przemyślanymi krojami. Autorka kolekcji w projektach akcentowała elegancję i kobiecość. Bez wątpienia jurorzy w swoim werdykcie docenili pokazaną przez projektantki umiejętność grania jedną konwencją, kolorem i kształtem w taki sposób, że każdy projekt fascynuje a jednak stanowi nieodzowną część całej, spójnej kolekcji.

Bez zbędnych ozdobników i szaleństw z formą czy materiałem udało się obu projektantkom stworzyć fascynujące kreacje. Kolekcja METROPOLIS to kolaż trzech kolorów - bieli, czerwieni i czerni i na tej niemal ascetycznej kolorystyce, dzięki bardzo przemyślanym, geometrycznym krojom udało się autorce stworzyć kolekcję, o której mówiono z podziwem jeszcze przed ogłoszeniem wyników.

Robert Kupisz w swoim komentarzu specjalnie dla serwisu AleModelki.pl nie krył podziwu: To było dla mnie od początku do końca spójne, świadome pod każdym względem. Kilka rzeczy może bym poprawił, ale cała kolekcja bardzo fajna, bardzo dojrzała i bardzo ciekawa - zachwalał Kupisz - Naprawdę zdolna osoba!

d3smbr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3smbr6