Znajdź cyfrę 5. Masz 10 sekund

Znajdź cyfrę 5. Masz 10 sekund

Potrafisz rozwiązać tę optyczną iluzję?
Potrafisz rozwiązać tę optyczną iluzję?
Źródło zdjęć: © The Sun
28.07.2023 16:56, aktualizacja: 28.07.2023 20:59

Tylko osoby z sokolim wzrokiem będą w stanie znaleźć na tym rysunku cyfrę w mniej niż 10 sekund. A to dlatego, że sprytnie schowała się w gąszczu literek "S". Podejmujesz wyzwanie?

Ta intrygująca łamigłówka składa się z zielonego tła i czerwonego labiryntu literek "S". Między nimi ukryła się cyfra, która sprytnie wtapia się w tłum. Wyzwanie polega na tym, aby znaleźć ją w mniej niż dziesięć sekund.

Trenuj swój mózg

Testy na spostrzegawczość cieszą się w sieci wyjątkową popularnością. Nic w tym dziwnego, bowiem to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale także świetny trening dla umysłu, jak i dla wzroku, który w dzisiejszym świecie narażony jest na tysiące różnych obrazów.

Ale czym tak właściwie jest spostrzegawczość? To umiejętność zaangażowanej obserwacji oraz szybkiego dostrzegania szczegółów. Często jest postrzegana jako równoznaczna z bystrością umysłu.

Dobra wiadomość jest taka, że nad spostrzegawczością można pracować. Wystarczy w ramach relaksu układać puzzle lub szukać różnic na zdjęciach. Pomocna będzie również zagadka, którą dla was przygotowaliśmy. Gotowi na wyzwanie?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Potrafisz znaleźć tu cyfrę?

Iluzja składa się z 12 rzędów i 28 kolumn liter, pośrodku których czai się jedna cyfra. Jeśli uda ci się ukończyć wyzwanie w mniej niż dziesięć sekund oznacza to, że masz sokoli wzrok i jesteś bardzo spostrzegawczy.

Potrafisz rozwiązać tę optyczną iluzję?
Potrafisz rozwiązać tę optyczną iluzję?© The Sun

Nastaw stoper i sprawdź, czy zrobisz to w 10 sekund. Spróbuj maksymalnie się koncentrować.

Udało ci się znaleźć cyfrę? Jeśli masz problem, skorzystaj z naszych wskazówek znajdujących się poniżej.

Spróbuj skupić wzrok na lewej stronie obrazu... Widzisz już? Jeśli nie, szukaj cyfry o numerze 5.

Po ilu sekundach udał ci się rozwiązać zagadkę? Daj znać w komentarzu!

A oto rozwiązanie.

Cyfra "5" ukryła się z lewej strony
Cyfra "5" ukryła się z lewej strony© The Sun

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.