Trwa ładowanie...
d2vq1td
09-09-2015 13:04

Zoely

Zoely to hormonalny preparat antykoncepcyjny trzeciej generacji. W jego skład wchodzą dwie główne substancje aktywne – estradiol i octan nomegestrolu. Zażywany doustnie. Dostępny w sprzedaży w dwóch wariantach.

Share
d2vq1td

Zoely – informacje ogólne

Zoely to hormonalny preparat antykoncepcyjny trzeciej generacji. W jego skład wchodzą dwie główne substancje aktywne – estradiol i octan nomegestrolu. Zażywany doustnie. Dostępny w sprzedaży w dwóch wariantach: 28 tabletek lub 84 tabletki.

Zoely – stosowanie

Tabletki antykoncepcyjne Zoely należy stosować zgodnie ze schematem zamieszczonym na blistrze. Przez 24 dni przyjmować tabletki barwy białej (po jednej na dobie), a na koniec przyjmować jasnożółte tabletki (tzw. placebo). Nie przekraczać maksymalnej dawki wskazanej w ulotce dołączonej do opakowania.

d2vq1td

Zoely – skutki uboczne

Tak jak inne preparaty antykoncepcyjne, Zoely może wywołać skutki uboczne. Najczęściej pojawiają się takie dolegliwości jak krwawienia międzymiesiączkowe, trądzik, spadek libido, wahania nastroju, bóle głowy, migrena, ból piersi, ból miednicy, wzrost masy ciała, nudności. Wystąpienie jakichkolwiek działań niepożądanych należy natychmiastowo skonsultować z lekarzem.

Zoely – przeciwwskazania

Lek niewskazany w czasie ciąży i okresu laktacji. Nie przyjmować w razie uczulenia na jakikolwiek składnik aktywny. Przeciwwskazany u kobiet z dolegliwościami wątroby, trzustki, cierpiące (lub narażone na ryzyko wystąpienia) na schorzenia zakrzepowe i zatorowe, chorujące na nowotwór piersi lub dróg rodnych, chorych na cukrzycę i migrenę.

Przed stosowaniem

Nie stosować bez uprzedniej konsultacji z ginekologiem. Przez użyciem należy wykonać szereg podstawowych badań internistycznych i ginekologicznych.

d2vq1td
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2vq1td
d2vq1td