Trwa ładowanie...
d12ms1a
Ludzie

Zoely

Zoely to hormonalny preparat antykoncepcyjny trzeciej generacji. W jego skład wchodzą dwie główne substancje aktywne – estradiol i octan nomegestrolu. Zażywany doustnie. Dostępny w sprzedaży w dwóch wariantach.
Share
d12ms1a

Zoely – informacje ogólne

Zoely to hormonalny preparat antykoncepcyjny trzeciej generacji. W jego skład wchodzą dwie główne substancje aktywne – estradiol i octan nomegestrolu. Zażywany doustnie. Dostępny w sprzedaży w dwóch wariantach: 28 tabletek lub 84 tabletki.

Zoely – stosowanie

d12ms1a

Tabletki antykoncepcyjne Zoely należy stosować zgodnie ze schematem zamieszczonym na blistrze. Przez 24 dni przyjmować tabletki barwy białej (po jednej na dobie), a na koniec przyjmować jasnożółte tabletki (tzw. placebo). Nie przekraczać maksymalnej dawki wskazanej w ulotce dołączonej do opakowania.

Zoely – skutki uboczne

Tak jak inne preparaty antykoncepcyjne, Zoely może wywołać skutki uboczne. Najczęściej pojawiają się takie dolegliwości jak krwawienia międzymiesiączkowe, trądzik, spadek libido, wahania nastroju, bóle głowy, migrena, ból piersi, ból miednicy, wzrost masy ciała, nudności. Wystąpienie jakichkolwiek działań niepożądanych należy natychmiastowo skonsultować z lekarzem.

Zoely – przeciwwskazania

d12ms1a

Lek niewskazany w czasie ciąży i okresu laktacji. Nie przyjmować w razie uczulenia na jakikolwiek składnik aktywny. Przeciwwskazany u kobiet z dolegliwościami wątroby, trzustki, cierpiące (lub narażone na ryzyko wystąpienia) na schorzenia zakrzepowe i zatorowe, chorujące na nowotwór piersi lub dróg rodnych, chorych na cukrzycę i migrenę.

Przed stosowaniem

Nie stosować bez uprzedniej konsultacji z ginekologiem. Przez użyciem należy wykonać szereg podstawowych badań internistycznych i ginekologicznych.

d12ms1a

Podziel się opinią

Share
d12ms1a
d12ms1a