Trwa ładowanie...
d46a1i7
d46a1i7

ABC prawidłowego demakijażu

Nawet najlepsze kremy nie będą w stanie sprawić, żeby nasza skóra wyglądała nieskazitelnie, jeżeli nie będzie ona dobrze oczyszczona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d46a1i7

Wiele kobiet zapomina o zmyciu makijażu przed snem czy po powrocie do domu i nie zdaje sobie sprawy, że jest on podstawą codziennej pielęgnacji naszej cery. Nawet najlepsze kremy nie będą w stanie sprawić, żeby nasza skóra wyglądała nieskazitelnie, jeżeli nie będzie ona dobrze oczyszczona.

- Bez codziennego dokładnego zmywania skóry naszej twarzy nie będziemy mieć ładnej, zdrowej skóry. Jeżeli też zwracamy uwagę na walkę z drobnymi niedoskonałościami, to pamiętajmy, że resztki makijażu, wszystko to, co zostaje na skórze może sprzyjać namnażaniu się bakterii i powstawaniu nowych, niechcianych wyprysków – mówi newsrm.tv dr Aleksandra Jagielska, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej z kliniki Sthetic.Codzienny demakijaż jest również podstawą utrzymania jędrnej, gładkiej i młodej skóry.

d46a1i7

Produkty do demakijażu powinno się dobierać do typu cery. Osoby o cerze tłustej powinny używać żelów do demakijażu, a następnie spłukiwać twarz wodą, natomiast dla osób o cerze suchej odpowiednie do zmywania makijażu będą produkty w formie olejków bądź mleczek. Jak tłumaczy dr Aleksandra Jagielska, do demakijażu nie powinno się używać zwykłego mydła, ponieważ może to prowadzić do podrażnień oraz złuszczania się skóry.

d46a1i7

Podziel się opinią

Share

d46a1i7

d46a1i7