Trwa ładowanie...
moda
07-08-2012 17:05

Anna Piaggi nie żyje

Redaktorka włoskiego wydania Vogue, pisarka zajmująca się modą, ekscentryczka znana ze swoich odważnych kreacji i niebieskich włosów, wreszcie wilka przyjaciółka Karla Lagerfelda. Piaggi została znaleziona w swoim mieszkaniu w Mediolanie.

Anna Piaggi nie żyjeŹródło: Eastnews
d40u646
d40u646

Redaktorka włoskiego wydania Vogue, pisarka zajmująca się modą, ekscentryczka znana ze swoich odważnych kreacji i niebieskich włosów, wreszcie wielka przyjaciółka Karla Lagerfelda. Piaggi została znaleziona dziś w swoim mieszkaniu w Mediolanie.

Niebieskie włosy, usta pomalowane jaskrawą, czerwoną szminką, ekscentryczne stroje i eklektyzm w łączeniu poszczególnych elementów odzieży - to była jej wizytówka. Piaggi mówiła i pisała w sześciu językach. Pomimo swojego odważnego, wyzywającego stylu była podziwiana przez świat mody. Inspirowała artystów i projektantów, m.in. duet Dolce & Gabbana. Manolo Blahnik, z którym się przyjaźniła, mówił o niej: "ostatni wielki autorytet sukienek".

Jej kolekcja ubrań zawierała m.in. 2865 sukni i 265 par spodni (wg danych z 2006 roku kiedy Piaggi miała indywidualną wystawę w Muzeum Wiktorii i Alberta).

d40u646
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40u646