Aranżacja tarasu przed domem

Aranżacja tarasu przed domem

Aranżacja tarasu przed domem
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
14.11.2018 16:06

Urządzanie tarasu powinno objąć zarówno nawierzchnię, jak i rodzaj mebli. Równie ważny jest wybór optymalnego zacienienia tarasu, które uprzyjemni wypoczynek i pozwoli roślinom spokojnie kwitnąć. To, jak będzie wyglądał taras przy domu, zależy przede wszystkim od potrzeb i upodobań domowników.

Taras przed domem – zielony zakątek

Jeśli ogród, na który wychodzi taras, jest mały, być może świetnym rozwiązaniem będzie urządzenie na tarasie przy domu zielonej oazy pełnej roślin, zielonych lub kwitnących. W takich przypadkach sprawdzą się różne gatunki traw, które posadzić można w niskich donicach, a także rośliny płożące i pnące – doskonała ozdoba parkanów czy ścian budynku. Koloru dodadzą rośliny kwitnące: pelargonie, bratki czy werbeny.

Na tak urządzonym tarasie przy domu miejsce znaleźć może hamak lub niewielki stolik z krzesłami, przy którym odbywać się będzie na przykład codzienny rytuał picia kawy.

Taras przed domem do wypoczynku – urządzanie

Taras przed domem kojarzy się chyba najbardziej z wypoczynkiem. To tam miło posiedzieć z książką w letnie wieczory. Błogi odpoczynek zapewni wygodny leżak lub zestaw mebli, drewnianych lub rattanowych, z wielkimi, miękkimi poduchami. Stylu rustykalnego tarasowi doda wiklinowy fotel bujany.

Obraz
© Shutterstock.com

Jeśli taras przed domem ma być centrum letniego wypoczynku, to warto zadbać o odpowiednie jego zacienienie. Parasol osłoni przed słońcem tylko fragment tarasu, dlatego sprawdzi się na małych, kwadratowych powierzchniach. Więcej cienia zapewni żagiel lub markiza. Z kolei zbudowanie trwałej konstrukcji z drewna i dachówki będzie nie tylko estetyczne, ale i stabilne.

Letnia jadalnia na tarasie przed domem

Niewielka powierzchnia tarasu nie pozwala na wystawienie zestawu wypoczynkowych mebli ogrodowych? Dlaczego by zatem nie zorganizować na tarasie przed domem letniej jadalni! Skromy drewniany czy metalowy stół z zestawem krzeseł i miejsce na przenośnego grilla sprawią, że zostanie zagospodarowane miejsce na posiłki rodzinne, a także wakacyjne imprezy w gronie przyjaciół.

Obraz
© Shutterstock.com

Wielofunkcyjny taras przed domem

Łączenie funkcji tarasu wydaje się możliwe jedynie, gdy domownicy mają do dyspozycji ogromną przestrzeń. Wcale jednak nie musi tak być. Na małej powierzchni należy tylko zastosować kilka trików. Pomogą na pewno składane meble ogrodowe, na przykład krzesła, leżaki czy ławki. Dzięki temu przestrzeń tarasu przed domem będzie można organizować według bieżących potrzeb.

Obraz
© Materiały prasowe