WP

Cennik prac domowych

Każda profesjonalna firma sprzątająca i gosposia prowadząca jednoosobową działalność ma swój cennik prac domowych. Wśród usług oferowanych przez pomoc domową można znaleźć nie tylko podstawowe czynności porządkowe, tj. mycie podłóg, odkurzanie wykładzin, wycieranie kurzy, wynoszenie śmieci, ale również dodatkowe prace, takie jak pielęgnacja ogrodu i opieka nad dzieckiem, osobą starszą czy zwierzęciem domowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W cenniku prac domowych można znaleźć zarówno standardowe, jak i dodatkowo płatne usługi
W cenniku prac domowych można znaleźć zarówno standardowe, jak i dodatkowo płatne usługi (Shutterstock.com)
WP

Prace domowe na zlecenie – zawód gosposi

Gosposia domowa to zawód, który wraca do łask. Aby się w nim sprawdzić, trzeba mieć przede wszystkim wysokie standardy związane z utrzymywaniem czystości. To jednak nie wszystko – pracodawcy w gosposi chcieliby widzieć osobę zaufaną, czyli uczciwą, taktowną i dyskretną, by móc bez obaw powierzyć jej swoje mienie. Pomoc domowa z zamieszkaniem jest w Polsce rzadko spotykaną formą zatrudnienia. Prowadzenie domu w pełnym wymiarze godzin wymaga zawarcia umowy o pracę. Gospodyni domowa najczęściej podejmuje się zadań dorywczych. Wynagrodzenie ustala z pracodawcą indywidualnie, biorąc pod uwagę rodzaj czynności wykonywanych w domu, metraż lokalu, a także czas pracy.

Pomoc domowa – cennik

WP

Cennik prac domowych wykonywanych przez gosposię wygląda różnie w zależności od miejsca i charakteru pracy. W dużych miastach rynek narzuca wyższe stawki (przekraczające próg minimalnego wynagrodzenia). Cena netto za zwykłe sprzątanie może wynosić 10–20 zł netto (w przeliczeniu na godzinę). Drożej liczy się sprzątanie kompleksowe (z trzepaniem dywanów, myciem okien, wycieraniem sreber i bibelotów) oraz za sprzątanie po remoncie. Niestandardowe usługi są dodatkowo płatne:

  • pranie: ok. 25 zł/h,
  • gotowanie: ok. 30 zł/h,
  • prasowanie: ok. 40 zł/h,
  • robienie zakupów: ok. 40 zł/h,
  • czyszczenie kostki brukowej: ok. 15 zł/h,
  • czyszczenie i impregnacja dywanów: ok. 25 zł/h,
  • wyprowadzenie psów i czyszczenie kuwety: ok. 15 zł/h,
  • grabienie liści w ogrodzie: ok. 1 zł/m2,
  • przycinanie żywopłotów: ok. 2 zł/m2.

*Dzięki odkurzaczom wodnym i piorącym, robotom sprzątającym, pionowym żelazkom czy pralkosuszarkom, dostępnym na WP radarOkazji, ogarnięcie mieszkania nie musi zajmować wieczności. *

Pomoc domowa, która zajmuje się nie tylko pracami porządkowymi, ale również opieką nad dzieckiem i osobą starszą, może uzależniać ceny swoich usług od tego, czy będzie zatrudniana również w weekendy, święta i w godzinach nocnych (w takich przypadkach zdarza się podwojenie stawki), a także czy podopieczny jest samodzielny. Na obniżenie kosztów pozwala zatrudnienie pomocy domowej z Ukrainy. Oczekiwania finansowe gosposi zza wschodniej granicy są mniejsze niż w przypadku Polek. W cenniku prac domowych można znaleźć kwoty poniżej 10 zł/h.

Firma sprzątająca – cennik

WP

Pomoce domowe nierzadko decydują się na pracę w firmach sprzątających, które dbają o kwestie formalne (składki na ZUS i NFZ). Można tam zamówić regularne usługi sprzątania w pakietach obejmujących najczęściej: odkurzanie, mycie podłogi, usuwanie kurzu, czyszczenie armatury łazienkowej i kuchennej, dezynfekcję toalety, wycieranie luster, mycie blatów i płyty indukcyjnej, czyszczenie lodówki, mikrofalówki, piekarnika, opróżnianie zmywarki lub mycie naczyń, wyrzucanie śmieci. Świadczenie kompletu takich usług raz w tygodniu to koszt ok. 500 zł, dwa razy w tygodniu – 800 zł, a trzy razy w tygodniu – 1000 zł. Chemia i artykuły higieniczne są najczęściej wliczone w cenę, a personel sprzątający ma do dyspozycji profesjonalny sprzęt, np. parownicę.

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP