Trwa ładowanie...

Charakter masz we krwi

Kobiety posiadające grupę krwi B są nad wyraz impulsywne. Masz grupę krwi A? Jesteś introwertyczna, lecz rozsądna. Grupa 0 ma silne cechy przywódcze. AB jest miła oraz bezkonfliktowa. Niektórzy naukowcy dowodzą, że istnieje ścisły związek między grupą krwi a charakterem.

Share
Charakter masz we krwiŹródło: 123RF
d1n3scg

Hematopsychologia to nazwa nauki badającej zależności między osobowością a grupą krwi jej właściciela.

Rozróżnia się cztery podstawowe grupy krwi – A, B, AB i O. Każdy typ to efekt rozwoju człowieka i jego ewolucji, a także zmian klimatycznych, które miały miejsce na świecie w ciągu ostatnich tysięcy lat. Niektórzy socjologowie twierdzą, że hematopsychologia odzwierciedla dawne podziały klasowe. W feudalnej Japonii samurajowie mieli grupę 0, wrażliwi rzemieślnicy grupę AB, spokojni rolnicy – A, natomiast prości kupcy B.

0 to dobra krew dla bankiera

Naukowcy z Uniwersytetu Yonsei w Korei Południowej zbadali 50 projektów badawczych przeprowadzonych przez rodzimych i zagranicznych naukowców dotyczących struktury grup krwi.\

d1n3scg

Okazało się, że ludzie z grupą krwi 0 posiadają silną wolę i dużo energii, łatwość nawiązywania kontaktów i siłę przebicia. Mają, zatem wszelkie predyspozycje do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Grupa 0 to dobra krew dla bankiera.

Osoby z grupą krwi A są sumienne i obowiązkowe.To urodzeni perfekcjoniści. Często otwarcie wypowiadają swoje zdanie i nie wstydzą się tego. Gdy dadzą słowo, można na nich polegać. Jeśli w twoich żyłach płynie krew grupy B, to jesteś nadwrażliwcem.

Natomiast ludzie z grupą krwi AB są dobrymi organizatorami. Wyniki badań wykazały, że gdy zatrudniono w jednej z dużych firm pracowników z grupą krwi AB, znacznie wzrosła efektywność pracy oraz produkcja. Gdy jednak w jednym zespole spotka się zbyt wiele osób z grupą krwi AB, system organizacyjny może zostać całkowicie sparaliżowany.

Podaj mi swoją grupę, a powiem ci, kim jesteś

Jednym z prekursorów interpretowania grupy krwi pod kątem charakteru i wróżenia z niej był japoński dziennikarz Masahiko Nomi. Od początku lat 70, XX wieku w Japonii na podstawie grupy krwi zaczęto prognozować przyszłość. Analizuje się ją również na etapie ubiegania się o pracę, a w biurach matrymonialnych to jeden z elementów decydujących o dopasowaniu partnerów.

d1n3scg

Grupa A

Właściciele grupy krwi A to wrażliwcy, którzy są obowiązkowi, sumienni i odpowiedzialni. Są bardzo uczuciowi, łatwo można ich zranić. Często tłumią w sobie emocje i są podatni na depresję. To perfekcjoniści, którzy przykładają się do wszystkiego, co robią. Podświadomie otaczają się ludźmi z taką samą grupą krwi, ale bywają nieufni. Ich największą wadą jest upór i przesadna drobiazgowość.

Osoby z grupą krwi A często bywają spięte i mają konserwatywne poglądy. Są pokojowo nastawionymi domatorami, mało agresywnymi, mniej nastawionymi na odnoszenie sukcesów. W kryzysowych sytuacjach zachowują opanowanie i są w stanie myśleć.

Najważniejszą ich cechą jest zdolność współpracy z innymi. Ludzie z grupą krwi A są przyzwoici, porządni oraz przestrzegają prawa, wykazują się samokontrolą. Są rozważni, spokojni, sprytni, wrażliwi, zręczni, ukrywają wewnątrz swoje niepokoje. Zawody, które dają im satysfakcję to te, w których mogą pracować według własnego rytmu, zaliczamy tu zawody artystyczne, literackie, muzyczne, rzemieślnicze.\

Grupa B

Właściciele tej grupy krwi są bardzo ambitni i pracowici. Przede wszystkim to jednak indywidualiści, którzy odróżniają się od innych swoim zachowaniem, a także czuli i namiętni kochankowie. Osoby z grupą krwi B są towarzyskie, szalone, niezależne, a przy tym serdeczne i bardzo troskliwe. Bywają jednak nieprzewidywalne i niezdecydowane. Szczególnie kobiety z grupą krwi B są bardzo impulsywne.

d1n3scg

Osoby z grupą krwi B charakteryzują się myśleniem pragmatycznym, są ściśle zorientowane na rozwiązywanie problemów. Ludzi z tą grupą krwi spotkać można najczęściej na stanowiskach kierowniczych. Osoby z tą grupą krwi są często handlowcami i bankowcami.

Grupa AB

Osoby z grupą AB to osoby towarzyskie i uczuciowe, ale jednocześnie opanowane i spokojne. Są zrównoważone i skoncentrowane, nie brakuje im natomiast charyzmy. W wielu sytuacjach powinny ufać intuicji.

Badania naukowe wykazują, że ludzie z grupą krwi AB są dobrymi organizatorami. Bywa jednak, że mają bardzo duże trudności z podejmowaniem decyzji. Ludzie z grupą krwi AB są zagadkowi, posiadają charyzmę i są tajemniczy. Jednocześnie charakteryzuje ich powierzchowność. Rzadko mają problemy ze zdrowiem.

W przyjaźni, miłości, małżeństwie są bezinteresowni i prawie idealni: szczęśliwi i zadowoleni tylko wtedy, gdy ich partner też dobrze się czuje. Wielu uzdrawiaczy i nauczycieli duchowych ma taką grupę krwi. Ludzie z grupą krwi AB bardzo często zmieniają zawody.

d1n3scg

Grupa 0

Japońscy i koreańscy uczeni twierdzą, że krew ma ścisły związek z historią rozwoju ludzkości. Ich zdaniem, krew grupy 0 prawdopodobnie płynęła w żyłach człowieka pierwotnego, żyjącego w czasach 40.000 do 20.000 lat przed Chrystusem. Człowiek ten odżywiał się głównie mięsem i - jak twierdzą naukowcy - do dzisiaj ludzie z grupą krwi 0 przyswajają mięso najlepiej.

Ludzie z grupą krwi 0 posiadają silną wolę i dużo energii, łatwość nawiązywania kontaktów i nieprawdopodobną siłę przebicia. Mają, zatem wszelkie predyspozycje do osiągnięcia sukcesu zawodowego.

Są zdrowi zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Wiele osób mających grupę krwi 0 to chodzące komputery, potrafią przewidywać przyszłość z dostatecznie dużym wyprzedzeniem, co umożliwia im podejmowanie właściwych decyzji w sprawach finansowych.

Ludzie z tą grupą krwi wydają się być elastyczni, posiadają talent do maskowania się, skłonni są do dużych wyrzeczeń. Silnym atrybutem tej grupy jest koncentracja, kierowanie sobą i silne poczucie instynktu samozachowawczego, zamiłowanie do współzawodnictwa.

(gabi), kobieta.wp.pl

d1n3scg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n3scg
d1n3scg