Trwa ładowanie...
ustawa
12-07-2011 20:54

"Chcemy umierać za nasze płody"

Kilkadziesiąt osób wzięło udział przed Sejmem w pikiecie
zorganizowanej przez "Inicjatywę Życie dla płodów - śmierć dla matek", protestując przeciwko
projektowi zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych.

"Chcemy umierać za nasze płody"Źródło: Thinkstockphotos
d2dg96c
d2dg96c

Kilkadziesiąt osób wzięło udział przed Sejmem w pikiecie zorganizowanej przez "Inicjatywę Życie dla płodów - śmierć dla matek", protestując przeciwko projektowi zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych.
Pikietujący, głównie młode kobiety, trzymali arkusze styropianu z hasłami: "Nie odbierajmy gwałcicielom prawa do ojcostwa", "Chcemy umierać za nasze płody", "Biskup lepszy od Boga", "Gwałciciel sprawcą cudu życia", "Prezerwatywa balonem do piekła", "10-latka to świetna matka".

"Celem akcji jest, aby nie doprowadzić do kolejnych zagrażających kobietom zmian w obecnej ustawie antyaborcyjnej, która i tak jest jedną z najbardziej radykalnych w Europie. Te propozycje biskupów, posłów, tak zwanych obrońców życia są bardzo groźne. Skoro nie doszło do odrzucenia projektu w pierwszym czytaniu, to znaczy, że pod ich wpływem może dojść do wprowadzenia zmian w obecnej ustawie, za co kobiety zapłacą życiem i zdrowiem" - mówiła Katarzyna Bratkowska z Porozumienia Kobiet 8 Marca.

Na początku lipca Sejm skierował do prac w komisjach obywatelski projekt ustawy antyaborcyjnej dążący do całkowitego zakazu przerywania ciąży. SLD przedstawił natomiast projekt ustawy o świadomym macierzyństwie zakładający liberalizację przepisów antyaborcyjnych.

(PAP/ma)

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

* Syndrom poaborcyjny to mit?*

d2dg96c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dg96c