Blisko ludziCzego nie powinnaś jeść przed seksem?

Czego nie powinnaś jeść przed seksem?

Czego nie powinnaś jeść przed seksem?
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Martyna Wojciechowska
25.05.2017 16:22, aktualizacja: 26.05.2017 10:25

W sieci znajdziemy mnóstwo porad dotyczących seksu. Niewiele jednak mówi się o tym, jakie znaczenie ma to, co zjemy tuż przed stosunkiem. Naukowcy odkryli, z których produktów powinnyśmy zrezygnować przed bliskim spotkaniem z naszą drugą połówką. Niektóre punkty z naszej listy są naprawdę zaskakujące.

Guma do żucia

Najbardziej zaskakuje fakt, że niewskazane jest żucie gumy tuż przed seksem. Każdej z nas zależy na tym, aby przed randką mieć świeży oddech. Właśnie dlatego w takich sytuacjach często sięgamy po miętową gumę do żucia. To błąd! W trakcie żucia połykamy powietrze, co może prowadzić do wzdęć.
Ponadto żucie gumy nasz organizm traktuje jako spożywanie posiłku, dlatego w tym czasie zaczyna wydzielać enzymy trawienne. Może to być przyczyną problemów gastrycznych, takich jak np. gazy. Warto też dodać, że miętowy smak hamuje wydzielanie testosteronu, przez co obniża się nasze libido.

Czerwone mięso

Czerwone mięso jest ciężkostrawne, dlatego nie zaleca się konsumowania go przed stosunkiem. W przeciwnym razie będziesz odczuwać ospałość i zmęczenie, co z pewnością nam nie sprzyja podczas zbliżenia.

Obraz
© 123RF.COM

Alkohol

Jeżeli chcesz przeżyć cudowne chwile w łóżku, zapomnij o spożywaniu dużych ilości alkoholu. Pijąc np. jedną lub dwie lampki wina, staniesz się pewniejsza siebie, ale w przypadku większej liczby jest duże prawdopodobieństwo, że poczujesz się zmęczona i stracisz popęd seksualny. Poza tym nie jest tajemnicą, że picie alkoholu powoduje brak erekcji u mężczyzn.

Brokuły

Brokuły są bogate w antyoksydanty, inaczej nazywane przeciwutleniaczami. Jednak nie warto ich jeść przed seksem. Mogą bowiem powodować gazy i wzdęcia.

Ser

Produkty mleczne, takie jak sery, obniżają libido. Lepiej więc zrezygnuj z nich przed stosunkiem. Ponadto spożywanie sera przyczynia się do powstawania gazów i wzdęć, jak w przypadku brokółów czy gumy do żucia.

Obraz
© 123RF.COM

Pamiętaj też, że przed pójściem do łóżka należy unikać objadania się. Zamiast ochoty na pieszczoty, możesz odczuwać wzmożoną senność.

Źródło artykułu:WP Kobieta