Trwa ładowanie...
d2ccooi
Informacja prasowa
cholesterol
30-04-2014 10:32

Czym grozi nadmiar cholesterolu typu LDL?

Jedzenie w biegu, spożywanie produktów wysoko przetworzonych, siedząca praca oraz brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej powodują, że stan naszego zdrowia pogarsza się. Tłuste jedzenie w połączeniu ze słodyczami podwyższa poziom tzw. złego cholesterolu w naszym organizmie. Należy przeciwdziałać takim sytuacjom, bowiem w przeciwnym wypadku narażamy się na groźne dla zdrowia i życia schorzenia

Share
d2ccooi

Jedzenie w biegu, spożywanie produktów wysoko przetworzonych, siedząca praca oraz brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej powodują, że stan naszego zdrowia pogarsza się. Tłuste jedzenie w połączeniu ze słodyczami podwyższa poziom tzw. złego cholesterolu w naszym organizmie. Należy przeciwdziałać takim sytuacjom, bowiem w przeciwnym wypadku narażamy się na groźne dla zdrowia i życia schorzenia.

Cholesterol dobry i zły
Jeśli lekarz po wykonaniu badań laboratoryjnych ocenia, że mamy zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi, ma on na myśli poziom tzw. złego cholesterolu. Na wynikach badań zły cholesterol określany jest jako LDL, a dobry jako HDL. Dobry cholesterol jest niezbędny każdej komórce ludzkiego ciała do właściwego funkcjonowania.

Całkowity poziom cholesterolu u zdrowego człowieka nie powinien przekraczać 200 mg/dl. najważniejsze są jednak proporcje pomiędzy dobrym i złym cholesterolem. Jeśli ten drugi przeważa, pacjent narażony jest na wiele schorzeń.

Nadmiar złego cholesterolu we krwi powoduje powstawanie złogów tłuszczowych odkładających się w ścianach tętnic. Złogi te stopniowo zmniejszają światło żył, przez co krew ma problemy z docieraniem do poszczególnych narządów człowieka w celu ich właściwego odżywienia. Jeśli poziom cholesterolu nie jest badany i kontrolowany na bieżąco przez lekarza, a pacjent nie zmienia swojej tłustej diety, może to doprowadzić do całkowitego zamknięcia światła tętnic. Powoduje to miażdżycę naczyń krwionośnych i prowadzi do licznych zagrażających życiu chorób.

d2ccooi

Czym grozi nadmiar cholesterolu LDL?
Wysokie stężenie złego cholesterolu we krwi jest groźne dla każdego człowieka, bowiem prowadzi przede wszystkim do rozwoju miażdżycy. Choroba ta przejawia się w odkładaniu się w ścianach tętnic złogów cholesterolowych powodujących zwężanie się i usztywnianie naczyń krwionośnych. Najczęściej złogi powstają w wieńcowych oraz szyjnych naczyniach krwionośnych, przez co prowadzą do powstawania skrzepów, zawałów serca i udarów mózgu.

Chcąc chronić się przed miażdżycą, udarem czy zawałem, powinniśmy zrobić wszystko, aby zmniejszyć poziom cholesterolu LDL we krwi. Uzupełnieniem diety i zdrowego trybu życia może stać się również suplementacja takimi preparatami, jak raz Cholester, który zawiera wyłącznie naturalne składniki – witaminy z grupy B, foliany czy monakolinę K. Naturalny preparat sprzyjający utrzymywaniu poziomu cholesterolu na odpowiednim poziomie nie ma skutków ubocznych, takich jak statyny. Oprócz przyjmowania suplementów diety, osoby z wysokim poziomem złego cholesterolu powinny zacząć ćwiczyć. Aktywność fizyczna jest bowiem podstawą utrzymania organizmu w zdrowej kondycji.

d2ccooi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ccooi
d2ccooi