UrodaDemakijaż idealny

Demakijaż idealny

Demakijaż idealny
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
10.09.2009 13:40, aktualizacja: 31.05.2010 20:28

Każda kobieta wykonująca na co dzień makijaż wie jak ważne jest wieczorne oczyszcanie twarzy. Demakijaż to zabieg oczyszczający, usuwający ze skóry podkład, cienie, mascarę oraz zanieczyszczenia z całego dnia. Wykonywany wieczorem przygotowuje skórę na przyjęcie nocnej pielęgnacji.

Każda kobieta wykonująca na co dzień makijaż wie jak ważne jest wieczorne oczyszcanie twarzy. Demakijaż to zabieg oczyszczający, usuwający ze skóry podkład, cienie, mascarę oraz zanieczyszczenia z całego dnia. Wykonywany wieczorem przygotowuje skórę na przyjęcie nocnej pielęgnacji.

Demakijaż a rodzaj cery

Różnice w typach cery wplywają na sposoby pielęgnacji i rodzaje zalecanych do tego kosmetyków. Podobna sytuacja dotyczy preparatów do demakijażu. Właśnie typ cery decyduje o tym, czy do zmywania twarzy lepsze są mleczka kosmetyczne czy żele do oczyszczania z wodą.

Cery suche, jako że mają niedostatecznie natluszczoną wierzchnią warstwę naskórka, preferują mleczka. Preparat ze składnikami lipidowymi jest w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. Spotykane są także śmietanki kosmetyczne, o podobnym przeznaczeniu. Pozwalają dokladnie oczyscić cerę, nie naruszając jej bariery lipidowej.

Posiadaczki cer tlustych i mieszanych, znacznie częściej w oczyszczaniu stosują żele do mycia z wodą. Używa się ich zamiast tradycyjnego mydła. Oczyszczanie żelami pozwala na dokladne usunięcie ze skóry nadmiru sebum i wszelkich zanieczyszczań. Cera po ich użyciu jest bardziej matowa, nie błyszczy się.

Do demakijażu doskonały będzie żel głęboko oczyszczający skórę firmy Soraya, kosmetyk odblokowuje pory i reguluje wydzielanie sebum. Dzięki swojej recepturze dokładnie oczyszcza, odświeża i nawilża. Cena 11zł Kobiety ze skórą wrażliwą, dla ktorych tradycyjny demakijaż mogłby być zbyt intensywny, powinny sięgać po produkty specjalistyczne. Doskonałym rozwiązaniem dla cery nadwrażliwej jest Eco Care - bioorganiczna woda termalna (Bielenda). Bardzo delikatny płyn, stworzony na bazie głębinowej wody termalnej, która dostarcza skórze minerałów i mikroelementów, aktywnie blokuje proces powstawania wolnych rodników i zwiększa potencjał obronny skóry. Zawarte w płynie mikroskopijne cząsteczki neutralne dla organizmu, łączą się z sebum, resztkami makijażu, kurzem i pozostałymi zabrudzeniami. Skóra zostaje niezwykle delikatnie i skutecznie oczyszczona, ukojona i odświeżona. Cena ok. 27 zł

Trzeba pamięać, że każdy rodzaj demakijażu zobowiazuje nas do użycia toniku, przecieramy nim twarz miejsce przy miejscu. Gdy skóra wchłonie kosmetyk, nakładamy odpowiedni do rodzaju cery krem pielęgnacyjny.

Demakijaż oczu, demakijaż twarzy

Jeśli nie mamy oczu nadwrażliwych możemy do ich zmycia użyć mleczka. Kosmetykiem przecieramy całą twarz, włącznie z powiekami. Jesli jednak nasze oczy sa wrażliwe lub po prostu wolimy beztłuszczową formę kosmetyku powinnyśmy pomysleć o zaopatrzeniu się w płyn do demakijażu.

Płyny przeznaczone do zmywania oczu są bardzo delikatne, testowane oftamologicznie, pewne jest więc, że nie powodują żadnych podrażnień. Mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby noszące szkła kontaktowe.

Warto spróbować Delikatnego płynu do demakijażu Lirene Beauty Care. Jego delikatna formuła nadaje się do codziennego demakijażu oczu, szczególnie dla osób noszących szkła kontaktowe. Łagodnie, ale skutecznie usuwa makijaż i wszelkie zanieczyszczenia skóry wokół oczu.

Demakijaz wodoodporny

Odporny na wilgoć makijaż zmywamy odpowiednimi kosmetykami do demakijażu wodoodpornego. Są dostępne tak samo powszezchnie jak i te tradycyjne. Płyny wdodno-tłuszczowe to kosmetyki przeznaczone to wyjatkowo trwalych tuszy i pomadek.