UrodaDepilacja pastą cukrową - poznaj metodę!

Depilacja pastą cukrową - poznaj metodę!

Depilacja pastą cukrową - poznaj metodę!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
09.12.2011 12:56, aktualizacja: 11.04.2012 12:35

Niechciany wąsik pod kobiecym nosem, owłosienie pod pachami, na łydkach. To główne fragmenty naszego ciała, na gładkości których nam zależy. Wosk, maszynka czy depilator? Nie wiesz, co wybrać, aby nie podrażnić skóry i pozbyć się włosków na jak najdłużej? A może depilacja pastą cukrową? Jak przebiega ten zabieg, jak go samodzielnie wykonać? Z jakimi kosztami musimy się liczyć, decydując się na depilację pastą cukrową?

Niechciany wąsik pod kobiecym nosem, owłosienie pod pachami, na łydkach. To główne fragmenty naszego ciała, na gładkości których nam zależy. Wosk, maszynka czy depilator? Nie wiesz, co wybrać, aby nie podrażnić skóry i pozbyć się włosków na jak najdłużej? A może depilacja pastą cukrową? Jak przebiega ten zabieg, jak go samodzielnie wykonać? Z jakimi kosztami musimy się liczyć, decydując się na depilację pastą cukrową?

Depilacja pastą cukrową jest najbezpieczniejszą spośród wszystkich metod i równie skuteczna jak depilator czy wosk. Nadaje się nawet dla alergików i osób z wrażliwą skórą. Jest ona znacznie mniej bolesna i bardziej bezpieczna, nie ma możliwości poparzeń lub urazów skórnych, ponieważ pasta w trakcie depilacji ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała.

Pasta nie przykleja się do skóry, przez co zabieg jest mniej bolesny, a skóra po zabiegu jest tylko lekko zaczerwieniona. Depilację wykonuje się z włosem, co zapewnia bardzo dużą skuteczność, nawet przy krótkich włoskach. Nie łamie włosów, tylko wyrywa z cebulkami.

Zalety stosowania pasty cukrowej

Metoda ta pochodzi z Bliskiego Wschodu, ale zyskała popularność już na całym świecie. Jest obecnie szeroko stosowana za granicą jak i u nas w kraju do usuwania owłosienia z twarzy i wszystkich innych części ciała. Na dłuższy czas po zastosowaniu tej metody można zauważyć, że woskowane włosy są znacznie cieńsze i bardziej miękkie. Dochodzi także do ogólnego i znacznego zmniejszenia ich liczby.

Popularne zastosowania tego wyjątkowego produktu w postaci pasty rzetelnie i delikatnie usuwa włosy, ale także martwe komórki naskórka z powierzchni skóry, pozostawiając ją gładszą, czystszą i bardziej miękką. Produkt jest mieszaniną substancji naturalnych i dlatego można całkowicie wykluczyć jakiekolwiek szkodliwe skutki uboczne lub reakcje alergiczne. Metoda jest odpowiednia zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Może być stosowana w przypadku problemów naczyniowych w obrębie kończyn. Wysoki procent cukru w masie działa jak naturalna antybakteryjna ochrona.

Masa nie przykleja się do skóry i może być nakładana kilkakrotnie na tę samą partię. Zabieg jest higieniczny ponieważ nie stosuje się żadnych dodatkowych narzędzi, nie ma więc niebezpieczeństwa zakażenia skóry. Po zabiegu można zmyć skórę wodą, dlatego też nie potrzebujemy żadnych dodatkowych preparatów kosmetycznych.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Tempo wzrostu włosa każdego człowieka może nieco się od siebie różnić. Dlatego też częstotliwość wizyt w gabinecie kosmetycznym jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb klienta. Ogólnie efekt depilacji utrzymuje się około 8-10 tygodni. Zaletą jest to, że można usunąć bardzo krótkie włosy, już o długości 1-2 mm, a zatem nie trzeba czekać aż wzrosną do ok. 5-8 mm długości (jak dzieje się to w przypadku woskowania).

Więcej na temat depilacji:

Aplikacja pasty

Usuwanie włosów odbywa się za pomocą gęstej masy cukru o konsystencji pasty. Jest to 100% naturalne połączenie cukru, wody i soku z cytryny. Najpierw należy podgrzać pastę prawie do temperatury wrzenia, a następnie schłodzić do temperatury ciała i nałożyć na skórę. Dzięki takiemu postępowaniu oparzenie jest całkowicie wykluczone. Niewielką ilość pasty nakładamy w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa. Natomiast usuwanie ich odbywa się w kierunku zgodnym z kierunkiem wzrostu włosa. Cały sukces usuwania włosów polega na odpowiednio przygotowanej i zastosowanej paście.

Co z bólem?

Dużą zaletą jest to, że włosy mogą być usunięte w kierunku zgodnym z ich naturalnym wzrostem. Nie ma sposobu na ich przerwanie bądź uszkodzenie. To eliminuje znaczną część podrażnień skóry (zwłaszcza po zniszczonych włosach) i czerwone krostki, jak to jest zwykle związane z woskiem lub stosowaniem maszynek do golenia. Podobnie jak wszystkie inne metody usuwania włosów również przy tej może pojawić się łagodny ból, lekkie podrażnienie lub zaczerwienienie skóry - zwłaszcza gdy depilowane włosy są dłuższe niż 3 mm.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Unikaj stosowania jakichkolwiek śmietanek, mleczek i produktów kosmetycznych na bazie oleju, jeden do dwóch dni przed rozpoczęciem depilacji. Kosmetyki tego typu mogą zmniejszyć skuteczność pasty cukrowej i mieć wpływ na wynik końcowy depilacji.

Co po zabiegu?

Unikaj używania perfumowanych mydeł, dezodorantów podczas higieny skóry oraz bezpośredniego narażenia depilowanych miejsc na działanie promieni słonecznych. Zabieg depilacji pastą staje się coraz bardziej popularny w gabinetach kosmetycznych. Można go również wykonywać samodzielnie w domu. Początki zawsze są trudne, jednak naprawdę warto!

Przybliżone ceny gabinetowej depilacji pastą cukrową w porównaniu z depilacją za pomocą wosku.

1) wosk: 110-120 zł (łydki + uda)
2) pasta cukrowa: 220-280 zł (łydki + uda)

Więcej na temat depilacji:

A może spróbować samodzielnej depilacji?

Depilację pastą cukrową, będącą bardzo czasochłonną metodą, z powodzeniem możemy wykonywać w domu. Z pewnością wykonanie takiego zabiegu przez profesjonalistę przyniesie lepszy efekt (zwłaszcza jeśli chodzi o strefę bikini), ale z czasem uda nam się dojść do wprawy. Pasta cukrowa jest łatwa i szybka do wykonania, a także stosunkowo tania.

Przepis na pastę cukrową:

- 1 szklanka cukru,
- ½ szklanki wody,
-½ szklanki soku z cytryny.

Składniki wymieszaj i podgrzewaj przez ok. 30 minut, co jakiś czas mieszając. Pasta powinna przypominać wyglądem płynny karmel. Pozostaw pastę do wystygnięcia. Przed każdym kolejnym użyciem należy podgrzać pastę, aby uzyskać płynną konsystencję. Nie nakładaj gorącej pasty na skórę. Odczekaj kilka minut aż odrobinę ostygnie!

Sposób użycia

Po ugnieceniu pasty w palcach, nakładamy na skórę w miejscu gdzie chcemy się pozbyć owłosienia. Kiedy dobrze zwiążę się ona z włosami, szybkim ruchem odrywamy ją. Mimo że metoda ta jest podobna do depilacji woskiem, jest mniej bolesna.

Co najważniejsze jest to metoda typowo domowa. Bo to mieszankę przygotować można każda z pań w zaciszu własnego mieszkania. Wychodzi to dużo taniej, niż analogiczny zabieg w salonie kosmetycznym. Co ważne, jako metoda prawie bezbolesna, stosowana jest też do regulowania owłosienia w okolicach bikini. Depilacja pastą cukrową nie podrażnia skóry, a do tego jej resztki ze skóry, dość łatwo usunąć można pod bieżącą wodą. Bez wątpienia zaletą tej metody jest to, że pozwala pozbyć się bardzo krótkich włosów, a do tego robi to bardzo skutecznie.

Można też zakupić gotowe mieszanki pasty cukrowej. Wówczas mamy pewność, że proporcje składników są odpowiednie i że proces depilacji przebiegnie zgodnie z planem.

(jj/bb)

Więcej na temat depilacji:

Źródło artykułu:WP Kobieta