Trwa ładowanie...
11-02-2010 15:17

Dieta bogata w nabiał

Jestem osobą o bardzo wrażliwym żołądku i moja dieta składa się głównie z odtłuszczonych jogurtów,
twarożków i chudego mleka. Czyżby teza, że dieta bogata w nabiał sprzyja chudnięciu była mitem?

Share
Dieta bogata w nabiałŹródło: -sxc.hu
d3s9va6

Chciałabym spytać, jak wygląda sprawa z nabiałem? Jestem osobą o bardzo wrażliwym żołądku i moja dieta składa się głównie z odtłuszczonych jogurtów, twarożków i chudego mleka. Mimo tego nie udaje mi się stracić na wadze. Czyżby teza, że dieta bogata w nabiał sprzyja chudnięciu była mitem?

Rzeczywiście dieta o zwiększonej zawartości białka sprzyja utracie zbędnych kilogramów jednak spożywanie chudych nabiałów nie jest jedyną zasadą zdrowego odżywania, a tym bardziej zdrowej i skutecznej diety odchudzającej. Równie istotne jest tutaj jedzenie regularnie 4-5 małych posiłków dzienne i całkowite wyeliminowanie podjadania. Obok niskotłuszczowego nabiału podstawą takiej diety powinny być ryby i chude mięsa (drób, cielęcina), warzywa i owoce oraz pełnoziarniste produkty zbożowe (razowe pieczywo, kasze, pełnoziarniste makarony)
. Dieta składająca się ze wszystkich wymienionych produktów powinna dostarczać mniej kalorii niż Pani dzienne zapotrzebowanie. Jeżeli Pani starania aby stracić kilogramy nie przynoszą rezultatów, radziłabym skonsultować się z dietetykiem. Specjalista będzie w stanie zbilansować wysokowartościową dietę, która nie tylko poskutkuje odchudzanie ale także nie spowoduje znacznych niedoborów potrzebnych związków w ciele.

Elżbieta Duda-Gmurczyk

www.setpoint.pl
Znajdź z nami swój punkt równowagi!

d3s9va6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s9va6
d3s9va6