ModaDodatki do podstawa!

Dodatki do podstawa!

Dodatki do podstawa!
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
23.12.2010 09:57, aktualizacja: 13.01.2011 14:01

Sukienka od Chanel, spodnie od Diora, bluzka od Prady… i co z tego? Nawet najdroższy strój będzie mdły bez stylowych dodatków. Bo to głównie one tworzą Twój styl! - Robią i często ratują strój – zaznacza Viganna Papina, stylistka. – Nie od dziś przecież wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. Z tym stwierdzeniem nikt zapewnie nie będzie się spierał.

Sukienka od Chanel, spodnie od Diora, bluzka od Prady… i co z tego? Nawet najdroższy strój będzie mdły bez stylowych dodatków. Bo to głównie one tworzą Twój styl! - Robią i często ratują strój – zaznacza Viganna Papina, stylistka. – Nie od dziś przecież wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. Z tym stwierdzeniem nikt zapewnie nie będzie się spierał.

Na wybiegach kreatorów mody ze świecą szukać trzeba modelki ubranej w surowy strój bez choćby jednego dodatku. Znawcy mody wiedzą, że idealnie dobrany czy dobry jakościowo sprawi, że całość stylizacji wyda się droższa i wypracowana. Poza tym, tak samo jak ubranie wierzchnie, potrafią przekazać otoczeniu bardzo wiele o osobie, która je nosi.

- Co ważne, dzięki dodatkom każdą rzecz możemy nosić wiele razy i nigdy nie wyglądać nudno. Choćby „mała czarna”. Dobierając do niej perły, skórzane rękawiczki, ćwiekowany pasek, klasyczną sukienkę zmienimy na dziesięć różnych sposobów – podkreśla Viganna Papina, stylistka.

- To sprawia, że nawet dysponując niewielkim budżetem zawsze można wyglądać modnie. Każdej pani, która nie chce zbyt dużo wydawać na stroje, a chce wyglądać modnie, doradzam by wybierała ubrania ponadczasowe i klasyczne, a do nich dobierała dodatki na czasie, rzeczy, w których czuje się świetnie i dobrze wygląda. Na szczęście teraz modne jest niemal wszystko, nawet przysłowiowy kwiatek do kożucha. Byle z gustem!

Funkcjonalne dodatki

Sam pasek, choć to tylko kawałek skóry czy materiału z klamrą, potrafi zdziałać cuda w naszym ubiorze. Paski nosimy w talii i na biodrach... cienkie, grube, z metalowymi i skórzanymi klamrami. Ten drobiazg pomaga w optycznym korygowaniu sylwetki. Noszony w talii pięknie ją podkreśla i uwydatnia. Noszony w biodrach skupia na nich uwagę, wyszczupla talię, tym samym przywraca proporcje całej sylwetce.

- Ale przecież dodatki to nie tylko paski, buty, torebki czy korale. To również szale, rękawiczki, poncza, narzutki, rękawiczki – informuje Viganna Papina. – Sama apaszka potrafi „zrobić” strój. Może spełniać zarówno rolę gustownej chustki na szyję jak i oryginalnego paska do spodni. Gdy jest ona z kolei bardzo duża, można używać jej nawet jako pareo, czyli plażowej chusty. Nie ma więc wątpliwości, że jest to jeden z bardziej funkcjonalnych dodatków.

W wersji mini

Jednym z najważniejszych dodatków bez wątpienia jest biżuteria. Kochają ją wszystkie kobiety. Wiedzą o tym producenci, zasypując sklepowe półki różnorakimi cacuszkami. Na rynku jest więc nieskończenie wiele rodzajów i odmian biżuterii, w niezliczonej liczbie materiałów, z których jest ona zrobiona.

Aby nie zginąć w świecie świecidełek, jako kryterium wyboru odpowiedniej biżuterii, najlepiej potraktować okazję. Na wszelkie bale, imprezy, idealnym dodatkiem jest złota lub srebrna, najlepiej z ozdobnymi kamieniami. Mogą być też perły. Wystarczą kolczyki, naszyjnik oraz bransoletka, by kobieta wyróżniała się wśród towarzystwa. Lepiej też by były w rozmierza mini niż maksi. A jeśli już zdecydujemy się na większy dodatek w postaci biżuterii, skupmy się na jednym szczególe, np. długich błyszczących kolczykach. To w zupełności wystarczy.

Z kolei do pracy biżuteria musi być skromna, nie powinna rzucać się w oczy. Nie możemy przecież błyszczącym na piersiach łańcuchem rozpraszać kolegów przy sąsiednich biurkach. Szukaj dobrych wzorców

- Dobierając dodatki warto pamiętać, że tak samo łatwo jak pomagają one w ożywieniu i nadaniu charakteru naszym stylizacjom, tak równie szybko mogą im zaszkodzić – podkreśla Viganna Papina.

– Przede wszystkim z dodatkami nie można przesadzić. Odradzam też ubieranie się „pod kolor”. Szalik, czapka i rękawiczki w jednej barwie nie wyglądają dobrze. Nie musimy też dbać o to, by buty, pasek i torebka były w jednym kolorze. Ważne jest, aby dodatki miały wspólny mianownik w palecie barw. Liczy się nasza kreatywność. A gdzie szukać inspiracji?

- Podpatrujmy wystawy drogich sklepów, przeglądajmy magazyny modowe, obserwujmy jak poza planem zdjęciowym ubierają się gwiazdy światowego kina – podpowiada stylistka.

Źródło artykułu:WP Kobieta