Trwa ładowanie...
d2i21s2

Dylematy kuchenne

Pani Katarzyna prosi o poradę w urządzeniu kuchni. Pyta Pani, czy warto umieścić kuchenkę przy kominie sąsiadującym z salonem i troszkę zabudować szafkami lub blatem przejście do salonu? Jak ja urządziłabym taką kuchnię?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dylematy kuchenne
d2i21s2

Przede wszystkim uważam, że nie powiedzie się zabudowywanie tej części kuchni, o której Pani wspomina. Powinno nam pozostać minimum 90 cm. przejścia, czyli od strony wejścia z przedpokoju możemy wstawić jedynie szafę głębokości ok. 42 cm tak, aby zostało nam jeszcze wystarczająco dużo miejsca na komunikację. (tak jak na rys 1. – rys. aut. J. Rzepińskiej).

Natomiast od salonu można wstawić na podobnej zasadzie tylko kawałek blatu o szerokości ok. 60 cm, co będzie wyglądało niezbyt dobrze. Ewentualnie możnaby się pokusić o wypełnienie blatem całego przejścia do salonu, jednak nie polecam takiego rozwiązania. Nie byłoby to najszczęśliwsze rozwiązanie w przypadku reprezentacyjnej kuchni w domku jednorodzinnym. Poza tum byłoby niepraktyczne.

Zamiast tego proponuję układ taki jak na rysunku. Niestety nie ma w tej kuchni dużych możliwości, jeśli chodzi o rożne ustawienia sprzętów. Kuchnia ma dużo otworów – komunikacyjnych oraz dwa okna. Wygląda więc na to, że to niemal jedyny układ.

d2i21s2

Przy wejściu znajduje się wspomniana wyżej wysoka szafa, służąca jako podręczna spiżarnia – może sie ona okazać przydatna, jednak nie jest koniecznym elementem wyposażenia. Po drugiej stronie przejścia z hallu ustawiam słupek zawierający lodówkę. Płyta grzewcza znajduje się w rogu pomieszczenia – wbrew pozorom to dobre rozwiązanie. Jak widać na rysunku, wymyślono nawet specjalne płyty do umieszczania w rogu kuchni, piekarnik może się znaleźć pod spodem, w którymś narożu, można też narożnik wykończyć ukośnie, dać zwykłą w kształcie płytę i piekarnik umieścić w ukośnej szafce dolnej. Można też zrobić wysoki słupek na piekarnik – na końcu blatu roboczego, w rogu, zaraz przy przejściu do salonu. Nieduży zlew może znaleźć się na środku któregoś z ramion L utworzonego z blatów kuchni.

Arch. wnętrz
Joanna Rzepińska

d2i21s2

Podziel się opinią

Share
d2i21s2
d2i21s2