Trwa ładowanie...
dom
09-09-2008 14:11

Efektowne ściany

Chcesz, by twoje mieszkanie się wyróżniało, by panował w nim wyjątkowy nastrój, ale nie stać cię na bardzo drogie meble? Nie lubisz też zbyt dużej ilości elementów dekoracyjnych, które zbierają kurz i zabierają dużo miejsca? Preferujesz prostotę i nie lubisz przepychu?

Efektowne ściany
d4l2g3i
d4l2g3i

Chcesz, by twoje mieszkanie się wyróżniało, by panował w nim wyjątkowy nastrój, ale nie stać cię na bardzo drogie meble? Nie lubisz też zbyt dużej ilości elementów dekoracyjnych, które zbierają kurz i zabierają dużo miejsca? Preferujesz prostotę i nie lubisz przepychu? Chcesz, by wystrój twojego mieszkania był minimalistyczny, ale jednocześnie oryginalny i nietypowy? Jest na to prosty sposób – spraw, by to twoje ściany tworzyły nastrój i jednocześnie stanowiły największą ozdobę twojego mieszkania.

Kolor

Nie lubisz nudy? Zabaw się kolorami! Najprostszym sposobem na ożywienie mieszkania jest nadanie ścianom ciekawych kolorów. Zapomnij o malowaniu czterech ścian na biało. W zależności od tego, na ile lubisz szalone pomysły, użyj jak najwięcej różnych barw. Każda ściana może być przecież inna! Albo wybierz jeden kolor dominujący, a w wybranych miejscach domaluj kolorowe pasy.

Naklejki

Najczęściej na ścianach wiesza się obrazy, zdjęcia lub plakaty, które powodują, że mieszkanie staje się przytulne i oddaje charakter jego mieszkańców. Jeśli chcesz w inny sposób wyróżnić swoje ściany, pomyśl o specjalnie do tego przeznaczonych naklejkach dekoracyjnych. W prosty sposób można je przykleić do ściany, są dostępne w bardzo różnorodnych kolorach i kształtach – od abstrakcji po motywy roślinne a nawet twarze znanych osób. Efekt jest bardzo ciekawy, zaskakujący i przede wszystkim nowoczesny.

d4l2g3i

Szablony malarskie

Kolejnym rozwiązaniem są szablony, na podstawie których możemy samodzielnie namalować gotowy wzór, albo wykorzystać je do własnych kompozycji. Tak jak w przypadku naklejek, oferta pod względem różnorodności kształtów jest na tyle szeroka, że powinna dopasować nawet najbardziej wybrednym osobom. Dodatkowo samodzielne ozdabianie w ten sposób ścian to doskonała zabawa, która daje wiele radości i satysfakcji.

Sufit

Sufity powinny być malowane na jasne kolory, aby optycznie nie zmniejszać pomieszczenia, ale nie musi to być zawsze biały! Najjaśniejszy odcień koloru, który został użyty na ścianie, może stanowić doskonałe dopełnienie, jeśli zostanie wykorzystany na suficie. Jeśli boisz się, że przyciemnisz sobie mieszkanie, dając inny kolor niż biały na suficie, wypróbuj naklejki i szablony do malowania. Na przykład w dziecięcym pokoju lub w sypialni ciekawym rozwiązaniem są gwiazdki świecące w ciemności. Możliwości jest naprawdę wiele a ciekawy efekt murowany!

Gra światła

Ciekawe kolory oraz nietypowe ozdoby można dodatkowo wyróżnić, dzięki dobrze dopasowanemu oświetleniu. W zależności, czy chcemy wyróżnić jakiś konkretny element, czy też całościową kolorystykę pomieszczenia, możemy wybrać oświetlenie punktowe lub rozproszone. Pokój nabiera zupełnie innego charakteru, gdy odpowiednio zagramy w nim światłem. ZOBACZ TEŻ

d4l2g3i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l2g3i