UrodaFryzura dobrze ułożona

Fryzura dobrze ułożona

Fryzura dobrze ułożona
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
11.05.2010 10:18, aktualizacja: 01.06.2010 22:42

Nie wystarczy idealny kolor i rewelacyjne cięcie mistrza nożyczek, żeby fryzura zawsze świetnie wyglądała. Specjaliści od pielęgnacji włosów proponują nam pełne półki kosmetyków, które mają pomóc ujarzmić niesforne kosmyki. Jak ich używać?

Nie wystarczy idealny kolor i rewelacyjne cięcie mistrza nożyczek, żeby fryzura zawsze świetnie wyglądała. Specjaliści od pielęgnacji włosów proponują nam pełne półki kosmetyków, które mają pomóc ujarzmić niesforne kosmyki. Jak ich używać?
Żeby zawsze dobrze wyglądać, potrzebujemy silnego wsparcia. Na brak kosmetyków na pewno nie możemy narzekać, warto jednak wiedzieć, czego dokładnie potrzebujemy, by ułożyć fryzurę, jak z żurnala. Zanim więc wyskoczysz do najbliższej drogerii, przyjrzyj się uważnie naszej liście.

Pianka do włosów
Można ją znaleźć w łazience niemal każdej Polki, w zestawie z lakierem utrwalającym. Pianka do włosów to świetny wybór, pod warunkiem, że używamy jej we właściwy sposób. Pierwszą, niewielką porcję należy wgnieść delikatnie u nasady włosów, kolejną (też niewielką) rozprowadzić na włosach grzebieniem i dopiero wówczas zacząć układać włosy. W sumie na cały zabieg powinnyśmy wykorzystać kulkę pianki wielkości niewielkiej mandarynki. Dużo zależy też od gęstości i długości naszych włosów. Ważne, by nie przeciążać ich pianką, ponieważ zamiast efektu uniesienia uzyskamy oklapniętą fryzurę.

Lakier utrwalający
Zwróć uwagę na jego właściwości. Nie musisz zawsze używać tego najsilniej utrwalającego. Takiego rodzaju lakieru używa się przede wszystkim do utrwalania wyjątkowo finezyjnych fryzur. Żeby nadać włosom naturalny wygląd w zupełności wystarczy słabszy lakier. Pamiętaj, że używa się go nie tylko po to, by utrwalić fryzurę, ale też żeby nadać jej objętości. Żeby uzyskać taki efekt, pochyl głowę i delikatnie spryskaj włosy u ich nasady. Możesz też używać lakieru do modelowania szczególnie niesfornych kosmyków. Uwaga! Dobrze ułożona fryzura nie przypomina kasku - lakier ma być niewidoczny!

Żel do układania fryzury
To trzeci z najczęściej używanych przez nas kosmetyków do włosów. Uwielbiają go nie tylko kobiety. Jednak i z nim często mamy dość poważny problem. Koszmarne żelowe fryzury straszą nas na każdym kroku. Szczególnie problematyczne jest używanie tego kosmetyku do układania włosów krótkich. Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych kosmetyków, także tutaj rządzi zasada umiaru! Nie smarujmy żelem całych włosów. Żeby uzyskać właściwy efekt, użyjmy żelu tylko u nasady włosów. Pamiętajmy, że żel można stosować zarówno na mokro, jak i na sucho. Jednak używanie go w każdym z tych przypadków przyniesie odmienny efekt.

Wosk
Jego zadaniem jest nabłyszczanie i wygładzanie włosów. Z reguły używa się go do podkreślenia pojedynczych pasemek. Dobry efekt daje nałożenie go opuszkami palców na same końcówki niektórych pasemek. Zbyt duża ilość wosku na włosach sprawi, że nasze włosy będą wyglądały na przetłuszczone.

Nabłyszczająca mgiełka
Kosmetyk, które docenią wielbicielki błyszczących, zdrowo wyglądających włosów. Należy go jednak umiejętnie używać. Nie ma on cech utrwalających fryzurę. Jego jedynym zadaniem jest nabłyszczenie włosów. Dlatego używaj go z umiarem. Inaczej zaczniesz wyglądać, jakbyś nie myła włosów od ponad tygodnia…

Brylantyna
Przypominacie sobie fryzury naszych dziadków? Błyszczące i gładko zaczesane? Dziś brylantyna znowu bryluje wśród stylistów fryzur. Jej właściwości to połączenie cech żelu, wosku oraz preparatu natłuszczającego włosy, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku włosów przesuszonych. Podobnie jak w przypadku innych kosmetyków, warto jednak pamiętać, by nakładać ją z umiarem. Najlepiej sprawdza się na krótkich, gęstych włosach.

Pasta do włosów
Ma konsystencję nieco bardziej kremową niż wosk, jednak jej zadanie jest podobne. Ułatwia opanowanie poszczególnych kosmyków włosów. Poleca się ją osobom o szczególnie gęstych, mocnych włosach, które ciężko jest ułożyć. Pamiętajmy, że niektóre pasty mają owiem właściwości matujące, inne z kolei nabłyszczają włosy.