UrodaFryzura może zdziałać cuda

Fryzura może zdziałać cuda

Fryzura może zdziałać cuda
Źródło zdjęć: © istockphoto/Thinkstock
03.06.2010 17:49, aktualizacja: 08.06.2010 15:23

Bywa najważniejszym elementem metamorfozy Kopciuszka w królewnę. Niezależnie od tego, jaka jest gęstość twoich włosów, możesz dobrać fryzurę, która poprawi wygląd.

Bywa najważniejszym elementem metamorfozy Kopciuszka w królewnę. Niezależnie od tego, jaka jest gęstość twoich włosów, możesz dobrać fryzurę, która poprawi wygląd. Pożądany efekt osiągniesz, kiedy dopasujesz uczesanie do kształtu twarzy. Odpowiednia stylizacja może pomóc Ci jeszcze bardziej wyeksponować Twoje piękno i ukryć to, co niekoniecznie jest Twoim plusem.

Odpowiednio ułożonymi i przyciętymi włosami można łagodzić rysy, wydłużyć lub skrócić szczękę, wyszczuplić buzię. Niejedna gwiazda, po wizycie u dobrego stylisty, zrezygnowała z oddania się w ręce chirurga plastycznego. Zanim jednak dobierzesz fryzurę idealną, trzeba ustalić, jakiego kształtu jest twoja twarz. Wcale niełatwo na pierwszy rzut oka ocenić, czy jest kwadratowa, trójkątna, owalna czy też okrągła.

Dlatego zbierz włosy do tyłu, stań przed lustrem z pomadką w ręku i obrysuj na nim własne odbicie. Możesz też posłużyć się zdjęciem z dowodu lub legitymacji, zaznaczając kontury długopisem. Już wszystko jasne?

Trójkątna

Jeśli masz szerokie czoło, wyraźnie zaznaczone kości policzkowe oraz drobną brodę, w klasycznym bobie będzie ci znakomicie. Do twarzy trójkątnej pasują włosy półdługie i wycieniowane. Loki nie przeszkadzają. Zrób przedziałek na boku i zaczesuj włosy za ucho, by odwrócić uwagę od kości policzkowych. Dobrze ci będzie w krótkiej grzywce, ale jeśli wolisz dłuższe, dbaj, by odsłaniać część czoła, a ukryć nieco policzki.

Zbyt wąską, dolną część twarzy poszerzą puszyste lub skręcone końce włosów. Końcówki możesz również mocno wycieniować i wywinąć. Niezależnie od obowiązujących trendów, zapomnij o krótkich, męskich fryzurkach. Nie dla ciebie także odkryte czoło, końskie ogony, wysokie koki, czy wygolony kark. Dzięki zebraniu gładko włosów lub odkryciu karku po prostu wyeksponujesz naturalny trójkąt, nadając sobie ostre, niesympatyczne rysy.

Owalna

Jesteś szczęściarą, jeśli masz wysokie czoło i nieco wydłużony podbródek, gdyż kobiecie o owalnej twarzy pasuje właściwie każde uczesanie. Najładniej powinnaś wyglądać we fryzurce gładkiej lub lekko pofalowanej (w stylu retro), najlepiej z grzywką. Może być grzeczna i równa, ale i fantazyjnie postrzępiona. Włosy z grzywki zaczesane na bok z pewnością cię odmłodzą. Jeśli jednak grzywek nie lubisz, bez szkody dla wyglądu możesz z nich nawet całkowicie zrezygnować.

Nie zaszkodzi podkreślić kości policzkowych: umożliwi to zaczesanie włosów gładko do tyłu (gdy nosisz długie), albo wycieniowanie ich tuż przy policzkach (kiedy masz krótką fryzurkę). Końcówki włosów możesz wywijać, albo zostawić swobodnie opadające na ramiona. Byle były świeżo przycięte: rozdwajające się nawet tobie nie dodadzą uroku. Jeśli zapomnisz o włosach rozpuszczonych, z przedziałkiem pośrodku, niemal zawsze możesz wyglądać naprawdę dobrze.

Okrągła lub kwadratowa

Pełne policzki, zaokrąglona broda i niezbyt wysokie czoło są charakterystyczne dla buzi dziecka, ale zdarzają się i dojrzałym kobietom. Do twarzy okrągłej pasują fryzury proste, starannie wycieniowane. Grzywka na boku, a najlepiej wcale, nigdy równa. Skronie i uszy zakryte. Włosy długie: tylko proste. Półdługie: z lekko podwiniętymi końcówkami. Przy krótkiej fryzurce (byle nie za krótkiej) sprawdza się bardzo delikatna trwała, albo mocno postrzępione końce, zachodzące na policzki.

Twarz kwadratowa, czyli z wystającymi kośćmi policzkowymi, szerokim czołem i żuchwą, lubi proste, długie włosy. Jeśli cięcie, to z pazurem. Loki anielskie. O grzywce raczej zapomnij, ale jeśli już, to niech będzie długa, albo ścięta ukośnie i wycieniowana. Masywną dolną szczękę ukryjesz za pomocą wystrzępionych kosmyków, zachodzących na twarz. Zapomnij raz na zawsze o włosach półdługich, z prostą grzywką.

Źródło artykułu:WP Kobieta