Trwa ładowanie...

Garnitur (nie) dla pana młodego

Panowie, którzy nie nawykli do eleganckiego sposobu ubierania się, mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego garnituru ślubnego. Nawyki bowiem kształtują ludzkie zachowania i nawet świadomość, że ślub jest okazją wyjątkową może nie ułatwić wyboru eleganckiego stroju.

Garnitur (nie) dla pana młodegoŹródło: Jupiterimages
d3nhrj4
d3nhrj4

Panowie, którzy nie nawykli do eleganckiego sposobu ubierania się, mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego garnituru ślubnego. Nawyki bowiem kształtują ludzkie zachowania i nawet świadomość, że ślub jest okazją wyjątkową może nie ułatwić wyboru eleganckiego stroju. Poniżej zamieszczamy krotki poradnik dedykowany panom nieco zagubionym w świecie mody i elegancji męskiej.

Jak głosi podstawowa zasada męskiej elegancji, nie tylko ślubnej - garnitur powinien w porze chłodnej być ciemny: szary, czarny, granatowy; latem może być jasny - biały, szary lub beżowy. Nie wszyscy zauważają jednak, że szary to nie srebrny, a beżowy to nie złoty. O ile szary jest bardzo odpowiedni na ślub, tak srebrny stanowi zupełnie niestosowny wybór.

Co jest dobre na zabawę karnawałową lub imprezę w nocnym klubie, nie nadaje się na własny ślub! Pan młody nie powinien wyglądać wtedy jak ryba lub wodzirej z nocnego lokalu, nie może szeleścić i błyszczeć przy każdym ruchu. Im bardziej mężczyźnie zależy na okazaniu klasy i podkreśleniu dobrego gustu, tym bardziej naśladować powinien mężczyzn, którzy taką klasę właśnie prezentują. Zamiast więc przeglądać katalogi ślubne czy pytać o radę w sklepie z garniturami, gdzie można trafić na sprzedawcę, który sam gustuje w błyszczących łaszkach, lepiej pooglądać zdjęcia z eleganckich gal i przyjęć z wielkiego świata - choćby w internecie.

d3nhrj4

Innym najczęściej popełnianym przez panów młodych błędem jest zakup garnituru kolorowego - nie w palecie barw stonowanych, od szarości przez grafit po czerń. Zdarzają się więc panowie młodzi ubrani na zielono, a nawet na czerwono... Garnitur męski w kolorze zielonym czy czerwonym (oraz żółtym, różowym, fioletowym itp.), nawet najładniej wykonany, prezentuje się tanio, a pan młody wygląda w nim niepoważnie. Moda męska wprawdzie wciąż się zmienia i projektanci usiłują trochę w niej zaszaleć, ale nie ma powodu, by pan młody szalał na własnym ślubie. Szkoda pieniędzy na zakup tak krzykliwego garnituru - niewiele będzie okazji do założenia go. Awłasny ślub na pewno do takich okazji nie należy.

Więcej na temat dobrego stroju dla pana młodego znajdziesz w poradnikach na stronach Wedding TV.

d3nhrj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nhrj4