UrodaGorzka sól jako kosmetyk

Gorzka sól jako kosmetyk

Gorzka sól jako kosmetyk
Źródło zdjęć: © 123RF
27.03.2014 14:06, aktualizacja: 27.03.2014 15:49

Z wyglądu przypomina sól morską, ale nie dodawaj jej do potraw, tylko stosuj jako kosmetyk o wielu zastosowaniach lub lekarstwo. Epsom, sól angielska, sól gorzka, Epsomit - to wspólna nazwa siarczanu magnezu. Jest pozbawiona zapachu, ma neutralne dla skóry pH i zawiera dobroczynną dla włosów i paznokci siarkę.

Z wyglądu przypomina sól morską, ale nie dodawaj jej do potraw, tylko stosuj jako kosmetyk o wielu zastosowaniach oraz lekarstwo. Epsom, sól angielska, sól gorzka, Epsomit - to wspólna nazwa siarczanu magnezu. Jest pozbawiona zapachu, ma neutralne dla skóry pH i zawiera dobroczynną dla włosów i paznokci siarkę.

Ze względu na zawartość jonów magnezu i siarki gorzka sól ma zdrowotne oddziaływanie na nasz organizm: odtruwa, oczyszcza, odmładza, relaksuje, działa antyzapalnie, antybakteryjnie i antyłojotokowo. Lepiej wchłania się przez skórę niż łykana w tabletkach. Kilogram kosztuje około 30 złotych, jednak możesz nią z powodzeniem zastąpić kilka kosmetyków, których i tak nie używasz codziennie.

Twarz

Aby uzyskać peeling oczyszczający do twarzy lub ciała, wystarczy połączyć sól morską z oliwą, olejem kokosowym lub olejkiem naturalnym (np. arganowym).. Dzięki wspomnianej siarce, peeeling zadziała także przeciwtrądzikowo i antybakteryjnie.

Gdy Epsom wymieszasz z miodem, otrzymasz maskę oczyszczającą. Lepką masę nakładasz na twarz na 15-20 minut, po czym zmywasz dużą ilością ciepłej wody. Takie domowe kosmetyki pomogą uporać ci się z problemami skórnymi. Zalecane są zwłaszcza osobom o cerze mieszanej i tłustej.

Włosy

Równie dobroczynnie sól angielska zadziała na włosy. Aby otrzymać maskę, dodaj ją do balsamu do włosów w proporcjach 1:1 i nakładaj na wilgotne włosy. Po 20 minutach spłucz. Rezultat będzie wieloraki: jony magnezu i siarki pomogą w walce z łupieżem, zapobiegną łojotokowi oraz zwiększą objętość fryzury.

Od czasu do czasu możesz także dodać parę łyżek do szamponu do włosów i taką miksturą bardzo delikatnie umyć głowę. W ten sposób pozbędziesz się pozostałości innych kosmetyków.

Stopy

Opuchnięte i zmęczone stopy świetnie się poczują w kąpieli z solą angielską, ponieważ świetnie radzi sobie ona z obrzękami.

Bóle stawów, głowy, zmęczenie

Kąpiel z dodatkiem gorzkiej soli niweluje bóle stawów i głowy oraz działa energetyzująco. Do wanny należy wsypać jej 2 szklanki i leżeć w wodzie 15-20 minut. Dla relaksującego efektu, do wody dodaj także ulubiony olejek do kąpieli.

Ukąszenia, oparzenia słoneczne

Na ukąszenia oraz oparzenia słoneczne stosuj okłady z roztworem 2 łyżek soli Epsom oraz szklanki wody.

(mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY: