UrodaGwiazdy z irokezem

Gwiazdy z irokezem

Gwiazdy z irokezem
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak
06.08.2017 20:04

Irokez to jedna z odważniejszych fryzur. Dawniej charakteryzowała członków rocka i punka, dzisiaj powstało wiele wersji tej nietypowej fryzury i cieszy ona się coraz większą popularnością. Pojawia się też na czerwonym dywanie. Gwiazdy chętnie sięgają po irokeza zarówno jako stałą fryzurę, jak i wieczorowe uczesanie.

Po czym rozpoznać irokeza?

Irokez jest fryzurą, która została rozpowszechniona w brytyjskiej kulturze punkowej w latach 80. XX wieku. Typowe dla tej fryzury są włosy zaczesane do góry i tworzące wąski pasek od czoła do karku. W pierwotnej wersji irokeza boki są najczęściej wygolone lub bardzo krótko przystrzyżone. Obecnie dopuszczone jest gładkie przyczesanie lub upięcie bocznych kosmyków. Długość włosów w irokezie jest bardzo zróżnicowana.Do ułożenia dłuższych pasm ku górze stosuje się lakier lub żel.

Odważniejsze osoby dodatkowo rozjaśniają włosy lub poddają je nietypowej koloryzacji. Irokeza lubią nosić osoby pewne siebie, które chcą się wyróżniać. Drapieżną stylizację często łagodzi delikatny makijaż i szminka.

Gwiazdorskie wersje irokeza

Irokez to bardzo nowoczesna, awangardowa i modna fryzura. Osoby ją noszące z pewnością nie przejdą niezauważone. Uczesanie jest pełne dynamizmu i młodzieżowego uroku. Te i inne cechy decydują, że gwiazdy chętnie podnoszą włosy na głowie. Sławy często rozjaśniają dłuższe końcówki, aby podkreślić zadziorny charakter irokeza. Niektóre z gwiazd zdecydowały się upiąć włosy w stylu eleganckiego irokeza.

Stylizacja irokeza jest bardzo czasochłonna, ale zniewalający efekt jest gwarantowany. Gwiazdy z irokezem prezentują się bardzo trendy i glamour. Poniżej kilka gwiazdorskich wersji irokeza:

  • Kelly Osbourne – aktorka lubi zadziorny i awangardowy styl, co też przejawia się w jej fryzurze. Wygoliła boki, pozostawiając dłuższe włosy na czubku głowy. Gwiazda prezentowała kilka odsłon irokeza.

Irokez na krótkich włosach

Luźny irokez

Luźny irokez na półdługich włosach

  • Patricia Kazadi – swego czasu gwiazda nosiła długie włosy z mocno przystrzyżonymi bokami. Kosmyki na środku upinała bądź zaczesywała na jedną stronę.
  • Edyta Górniak – piosenkarka często upinała włosy w stylu irokeza. Zdecydowała się także na mocno wygolone boki.
  • Kora Jackowska – piosenkarka nosi krótkie blond włosy z mocno postawioną górą. Boki fryzury są przystrzyżone.
  • Magdalena Narożna – irokez to znak rozpoznawczy piosenkarki. Włosy na czubku głowy wysoko zaczesane i wygolone boki to styl nierozerwalnie związany z gwiazdą.
  • Katy Perry – piosenkarka swego czasu nosiła nowocześnie wystylizowanego irokeza z rozjaśnioną górą.
  • Scarlett Johansson – aktorka mocno wygoliła boki oraz tył głowy, pozostawiając dłuższą górę fryzury. Ponadto rozjaśniła końcówki i modnie ułożyła w stylu irokeza.