Trwa ładowanie...

Henna – trwały makijaż

Kiedy nadchodzą gorące dni, zdarzają ci się z pewnością kłopoty z trwałością makijażu. Cera potrzebuje matowienia, a i tusz na rzęsach nie ma idealnej trwałości. Właśnie z tych względów latem decydujemy się na trwały makijaż rzęs i brwi – hennę.

Share
Henna – trwały makijaż
dtujbe0

Kiedy nadchodzą gorące dni, zdarzają ci się z pewnością kłopoty z trwałością makijażu. Cera potrzebuje matowienia, a i tusz na rzęsach nie ma idealnej trwałości. W tradycyjnym makijażu oka nie możesz się czuć swobodnie korzystając z wakacyjnych kąpieli. Właśnie z tych względów latem decydujemy się na trwały makijaż rzęs i brwi – hennę.

dtujbe0

Henna brwi i rzęs to zabieg polegający na farbowaniu włosków rzęs i brwi. Wykonuje się go odpowiednio przygotowaną mieszanką henny i wody utlenionej lub gotowej już henny w paście.

Zabieg ten możesz wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Henna użycia domowego dostępna jest w sklepach kosmetycznych w cenie 2 do 5, czasem 20 złotych. (Delia, Tana Cosmetics, Refrectocil).

Przygotuj się!

Samodzielne farbowanie brwi henną nie jest trudne. Pamiętaj jednak, że jeśli się na nią zdecydujesz, powinnaś się przygotować. Henna jest środkiem intensywnie barwiącym, koloryzuje nie tylko włoski brwi i rzęs, ale także skórę, na którą została nałożona.

dtujbe0

Na wypadek nierówności podczas aplikacji kosmetyku, skórę dookoła brwi posmaruj kremem lub wazeliną. Podczas farbowania używaj rękawiczek lateksowych, bez kłopotu kupisz je w aptece i będziesz mogła wykorzystać wielokrotnie.

Hennę przygotuj według instrukcji, tak aby miała konsystencję gęstej śmietany. Nakładaj ją drewnianym patyczkiem na skórę, dość grubą warstwą. Jeśli nie czujesz się na siłach, gabinetowy zabieg wraz regulacją wykona dla ciebie kosmetyczka. Zajmie to kilkanaście minut, a kosztuje 15 do 20 złotych (łącznie z regulacją brwi).

Jak pofarbować rzęsy?

Farbowanie rzęs może być trochę bardziej kłopotliwe. Aplikacja na wzór nakładania tuszu do rzęs nie zawsze się sprawdza. Henna na rzęsy powinna być nakładana z przymkniętymi powiekami. Poproś więc o pomoc koleżankę lub skorzystaj z usług w gabinecie kosmetycznym. Za zabieg koloryzacji rzęs zapłacisz od 10 do 15 złotych, a możesz być pewna wysokiej jakości kosmetyków: henna gabinetowa Very Well, Reflectocil.

Znajdź swój kolor

Henna jest kosmetykiem barwiącym dostępnym w kilku kolorach.: brązowym, grafitowym, czarnym, a nawet fioletowym. Nie zakładaj, że czarna będzie dla ciebie najlepsza (szczególnie na brwiach). Wybierz dla siebie kolor, sugerując się typem urody.

dtujbe0

Jeśli jesteś brunetką o ciemnej karnacji, z pewnością pięknie będziesz wyglądała w hennie czarno-brązowej lub czarnej. Dla pań o włosach koloru blond i jasnej karnacji polecana jest henna brązowa lub szara. Nie jest tak intensywna w swojej barwie, wygląda więc bardziej naturalnie u osób o delikatnej kolorystyce.

Różne kolory henny można ze sobą mieszać po to, by otrzymać efekt, który najbardziej będzie pasował do twojej urody.

Musisz pamiętać jednak, że henna barwi twoje rzęsy, nie spowoduje przedłużenia czy pogrubienia rzęs. Nie oczekuj więc ekstremalnych efektów, które uzyskujesz, stosując tusze. Henna oczywiście daje wrażenie delikatnego przedłużenia (dzięki temu, że zabarwia jasne końcówki rzęs), nie daje jednak takich rezultatów jak mascary.

Plusy stosowania henny:
· ogromna oszczędność czasu w makijażu,
· wodoodporna (nadaje się na basen i nad jezioro),
· nie rozmazuje, nawet gdy przypadkowo potrzesz oczy,
· odżywia rzęsy,
· nie wymaga wieczornego demakijażu.

Henna jest naturalnym sposobem na wzmocnienie oprawy oka. Sprawia, że stają się one wyraźniejsze, ładnie podkreślone. Pozwala też na ogromną oszczędność czasu w codziennym makijażu - świetne rozwiązanie dla pań żyjących w ciągłym biegu.

dtujbe0

Podziel się opinią

Share
dtujbe0
dtujbe0