FitnessII edycja programu "W 90 DNI DO EKO"

II edycja programu "W 90 DNI DO EKO"

II edycja programu "W 90 DNI DO EKO"
Źródło zdjęć: © 123RF

05.03.2014 15:11, aktual.: 05.03.2014 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

„Po latach bardzo szybkiej i intensywnej pracy w dużych organizacjach, postanowiłam życiowo zwolnić. Zacząć żyć zdrowiej, świadomiej, mądrzej, z większą troską o siebie i swoje potrzeby”. - Taką motywacją kierowała się Małgorzata Chmielewska przystępując do programu „W 90 DNI DO EKO – Pierwszy Krok”, który startuje już dziś 5 marca br.

„Po latach bardzo szybkiej i intensywnej pracy w dużych organizacjach, postanowiłam życiowo zwolnić. Zacząć żyć zdrowiej, świadomiej, mądrzej, z większą troską o siebie i swoje potrzeby”. - Taką motywacją kierowała się Małgorzata Chmielecka przystępując do programu „W 90 DNI DO EKO – Pierwszy Krok”, który startuje już dziś 5 marca br.

To druga edycja społecznego programu interaktywnego, który pokazuje, jak w ciągu 90 dni można poprawić swoje zdrowie oraz samopoczucie i w ten sposób poczuć się młodziej poprzez życie i odżywianie w stylu eko. Idea programu odnosi się do możliwości zmiany krwinki czerwonej po 90 dniach stosowania diety opartej o ekologiczną żywność. Pierwszy krok, ponieważ w ramach programu będziemy towarzyszyli uczestnikom przez okres 45 dni, czyli przy ich pierwszym kroku do zmiany.

EKObohaterowie

W wyniku rekrutacji, która poprzedziła start akcji, wybranych zostało dwóch EKObohaterów – Małgorzata Chmielecka oraz Joanna Wojtyra, które przez 45 dni będą otrzymywać posiłki odpowiednio dobrane dla nich przez dietetyka i przygotowane z ekologicznej żywności przez firmę Zielony Widelec, a w weekendy będą dostawać produkty ekologiczne z Organic Farma Zdrowia do samodzielnego przygotowania posiłków. EKObohaterowie dostaną również karnety do klubów fitness Holmes Place. Ich zadaniem będzie dzielenie się swoimi EKOdoświadczeniami. Program potrwa od 5 marca do 18 kwietnia br. W tym czasie specjaliści (psycholog, diet coach, naukowcy z SGGW) będą wspierać uczestników programu w przeprowadzeniu zmian.

Małgorzata Chmielecka znajduje się w specyficznym momencie swojego życia - rezygnuje z intensywnej pracy, aby zmienić swój tryb życia, zatroszczyć o swoje zdrowie i samopoczucie, skoncentrować na prawdziwszych, głębszych relacjach z ludźmi i otaczającą rzeczywistością. Dlatego przystąpiła do programu. Dla Joanny Wojtyry kontakt z naturą, styl życia i jakość odżywiania są bardzo ważne. Najlepiej czuje się na wsi, wspiera organizacje pomagające zwierzętom, a teraz chce zadbać również o siebie i żyć w stylu bardziej EKO.

Zmieniając swoją krew zmienisz swoje samopoczucie

W związku z tym, że podstawą dobrego samopoczucia jest odpowiednia dieta, a prawdziwy wellness zaczyna się od jedzenia „W 90 Dni Do Eko” opiera się o diet coaching na bazie ekologicznej żywności. Diet coaching jest metodą małych kroków. Uczestnicy dowiedzą się jak stopniowo rozwijać swoją wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania i stylu życia. Mamy w sobie ok. 5 litrów krwi. Krwinka czerwona żyje ok. 120 dni, ale już po 90 dniach zauważamy symptomy odnowy krwi i zmiany jej jakości. W miarę jak stare komórki w krwiobiegu są zastępowane komórkami powstałymi z nowego materiału nasze samopoczucie stopniowo się poprawia.

Nagrody dla uczestników

Program jest ogólnospołeczny. Każdy po zarejestrowaniu się na stronie www.90dnidoeko.pl otrzyma codziennie zadania i wskazówki, które pozwolą im w łagodny i naturalny sposób przestawić się na ekologiczny styl życia i wprowadzić zdrowsze zasady żywienia. Na różnych etapach programu na uczestników będą czekały nagrody za zaangażowanie i wykonywanie zadań oraz udział w quizach. Nagrodą główną za uzyskanie największej liczby punktów będzie chłodziarko-zamrażarka, zmywarka lub płyta indukcyjna z piekarnikiem marki Bosch. Poza nagrodą główną, co tydzień przyznawane będą drobne sprzęty gospodarstwa domowego również marki Bosch, prenumerata magazynów poświęconych życiu w stylu slow oraz pasji gotowania, a także inne drobne gadżety.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także