Trwa ładowanie...
25-08-2006 11:10

Ile kosztuje zdrowy tryb życia?

Zdrowie to najlepsza inwestycja. Nazywane bezcennym, ma swoją cenę. Chcesz dobrze ulokować kapitał? Podajemy cennik zdrowego trybu życia, czyli najlepszej lokaty długotermnowej.

Share
Ile kosztuje zdrowy tryb życia?
d4d4hln

Zdrowie to najlepsza inwestycja. Nazywane bezcennym, ma swoją cenę. Chcesz dobrze ulokować kapitał? Podajemy cennik zdrowego trybu życia, czyli najlepszej lokaty długoterminowej.

Zdrowa żywność

O zaletach ekologicznej żywności mówią dietetycy i jej konsumenci. Powinien spożywać ją każdy, kto chce się zdrowo odżywiać. Mając mnóstwo zalet, ekologiczna żywność ma jeden mankament, cenę. Sięgając po ekologiczne produkty należy też pamiętać, że muszą one posiadać atest Stowarzyszenia Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi Ekoland.
Ekologiczne warzywa nie zawierają ciężkich metali i nie są spryskiwane środkami chemicznymi. Można kupić je bezpośrednio na plantacjach lub w sklepach ze zdrową żywnością. Niestety jakość kosztuje, i to sporo. Kilogram ekologicznych ziemniaków ma cenę około 4 zł, marchewka kosztuje 5 zł a za ekologiczną kapustę (główka około 1,5 kg) zapłacimy 6 zł. Dużo droższe są także "zdrowe" wędliny. Jeśli lubisz szynkę i chcesz uniknąć konserwantów przygotuj się nawet na dwukrotnie wyższy wydatek (kilogram pieczonej szynki kosztuje 40 zł). Podobnie jest z nabiałem. Produkowany na wsi, tradycyjnymi metodami, twaróg kosztuje około 30 zł za kilogram.

Ruch, czyli basen, aerobik i siłownia.

Systematyczne wizyty na basenie mogą zapewnić nam kondycję na długie lata. Ponieważ pływanie nie jest tak męczące jak bieganie i równomiernie rozwija nasze mięśnie, warto chodzić na basen przynajmniej 2 razy w tygodniu. Godzina kosztuje od 10 do 25 zł. Wydasz mniej, jeśli zdecydujesz się na karnet (miesięczny, w zależności od liczby wejść, kosztuje od 40 do 120 zł). Pobyt na basenie można wykorzystać na aerobowe ćwiczenia w wodzie. Godzina takich zajęć kosztuje dodatkowo 10-12 zł.
Jeśli zdecydujesz się na tradycyjny aerobik musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 10-15 zł za godzinę ćwiczeń. Ich częstotliwość zależy od twojej kondycji i zasobów portfela, chociaż odpowiednie efekty zapewnia "podskakiwanie" minimum 2 razy w tygodniu.
Siłownię warto odwiedzać częściej. Samodzielne ćwiczenia kosztują od 10 do 30 zł a zajęcia z instruktorem to wydatek 40-60 zł. Jeżeli masz ochotę na pilates (gimnastyka rozciągająca mięśnie) to ćwicz najlepiej raz w tygodniu, cena zajęć to 10-12 zł.

d4d4hln

Sauna i masaż

Na oczyszczanie organizmu z toksyn najlepszym sposobem jest sauna. Warto zachodzić do niej przynajmniej co 5-7 dni. Godzina parowej kąpieli kosztuje około 30 zł. Po wizycie w saunie warto zainwestować również w relaksujący masaż, który rozluźnia napięte stresem mięśnie. Klasyczny masaż całego ciała (trwa koło godziny) kosztuje 40-70 zł a za masaż częściowy zapłacisz od 20 do 40 zł. Na zakończenie warto pomyśleć o drenażu limfatycznym. Zabieg na całe ciało kosztuje, w zależności od renomy gabinetu, od 50 do 80zł.

d4d4hln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d4hln
d4d4hln