Trwa ładowanie...

Interaktywna lalka – bawi i uczy

Bez zabawek nie ma dzieciństwa. Każdy z nas miał swoją ulubioną maskotkę, drewniane klocki czy lalkę. Zabawki pozytywnie wpływają na rozwój maluchów i poszerzają wyobraźnię, a niektóre mogą nawet uczyć. Interaktywne lalki są tego doskonałym dowodem. Jak je kupować, by były funkcjonalne, a przede wszystkim bezpieczne?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Interaktywna lalka – bawi i uczy
Źródło: Pixabay.com
d3e7u37

Lalka interaktywna – dlaczego to dobry pomysł?

Interaktywne zabawki zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego. Śpiewający miś czy płacząca lalka będą wzbudzać zainteresowanie w każdym maluchu, które prawidłowo się rozwija i jest bardzo ciekawe świata. Interaktywne zabawki uczą samodzielności i odpowiedzialności, rozwijają motorykę oraz wyobraźnię, dlatego ich kupno jest bardzo dobrym pomysłem.

Interaktywna lalka przypomina człowieka, więc obcowanie z nią uczy przede wszystkim zachowań społecznych i budowania więzi. Jednak nie wszystkie lalki interaktywne są takie same. Niektóre pokazują maluchowi, jak należy opiekować się niemowlęciem i jakie konsekwencje przyniesie zaniedbanie. Inne lalki, np. te śpiewające, pozwalają rozwijać zdolności artystyczne. Jeszcze inne poszerzają wiedzę o świecie albo uczą prostych słów w obcym języku, np. lalki-nauczycielki.

Lalka interaktywna – jak wybierać?

Dobór odpowiedniej lalki interaktywnej jest bardzo ważny, bo przecież zależy nam nie tylko na rozwoju naszego malucha, ale także na jego bezpieczeństwie. Dlatego pamiętajmy, aby lalki były wykonane z delikatnych, atestowanych materiałów i nie miały żadnych ostrych elementów, które mogłyby zranić. Dźwięki, które wydaje lalka, nie powinny być zbyt głośne, bo wtedy mogą niepotrzebnie wystraszyć. Co ważne, lalka musi być dostosowana do wieku dziecka. Jeżeli nie będzie, wówczas szybko się znudzi albo w ogóle nie wzbudzi zainteresowania.

Świetnym wyborem może być interaktywna lalka do przytulania, którą dziecko może mieć zawsze ze sobą, nawet w łóżeczku. Taki model rozwinie empatię, wzmocni więź i uspokoi w razie potrzeby.

Lalka interaktywna – zabawa z rodzicem

Żeby dziecko mogło się uczyć i rozwijać za pomocą interaktywnej lalki, potrzebny jest rodzic. Dlaczego? Tylko w jego towarzystwie maluch nabierze zaufania i będzie w pełni rozumiało to, co zabawka mu przekazuje. Wspólne wykonywanie poleceń i słowne nagradzanie przyspieszy naukę i sprawi, że zabawka spełni swoje zadanie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3e7u37

Podziel się opinią

Share
d3e7u37
d3e7u37