ModaJak dobrać naszyjnik do dekoltu?

Jak dobrać naszyjnik do dekoltu?

Jak dobrać naszyjnik do dekoltu?
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Sylwia Ścibak

29.12.2017 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobór biżuterii do stylizacji czasami stanowi problem. W grę wchodzi nie tylko zgodność z osobistymi preferencjami, ale także zgodność ze strojem, okolicznościami i urodą. Inną biżuterię wybierzemy na wielki bal do skromnej małej czarnej, a inną włożymy do pracy. W tym artykule dowiesz się, jak dobierać naszyjnik do kształtu dekoltu, by wyglądać stylowo i podkreślić swoją urodę.

Naszyjnik do dekoltu w szpic

Dekolty w szpic świetnie prezentują się z długimi naszyjnikami, które tworzą kształt litery V. Mogą to być długie łańcuszki, wielowarstwowe kolie zwężające się ku dołowi czy krótkie naszyjniki z medalionem bądź zawieszką, znajdującą się na linii obojczyków. Panie z obfitym biustem powinny wybierać nieco krótsze modele, by wisiorek nie wpadał pomiędzy piersi.

Do dekoltów w szpic pasować będą również niezwykle modne chokery, które przylegają do szyi nieco niżej niż na wysokości krtani.

Naszyjnik do okrągłego dekoltu

Okrągłe dekolty z reguły najlepiej wyglądają razem z okrągłą, przylegającą kolią, znajdującą się na wysokości obojczyków. Jeśli bluzka lub sukienka ma szeroki dekolt w łódkę, to wybierzmy albo długi wisior w kształcie litery V, albo okrągły naszyjnik z ozdobną zawieszką lub medalionem, albo kolię zwężającą się ku dołowi. Jeśli ten dekolt jest podkoszulkowy (tzw. biżuteryjny), wtedy najlepiej wybierać przylegające, zabudowane kolie, które zakryją szew i w ten sposób stworzą bardzo ciekawy efekt. Możemy też skusić się na podłużne wisiory i krótkie naszyjniki z zawieszką.

Okrągłe, szerokie dekolty, które odsłaniają biust, doskonale wyglądają z delikatnymi, szlachetnymi naszyjnikami z niewielkimi zawieszkami, które nie sięgają krawędzi ubrania i w całości przylegają do ciała. Taki zabieg kieruje wzrok na dekolt i doskonale podkreśla jego delikatność.

Naszyjnik do geometrycznego, prostego dekoltu

Proste sukienki bez ramiączek i bluzki z hiszpańskim dekoltem niezwykle dobrze prezentują się z biżuterią wieszaną blisko szyi, tzn. z chokerami, krótkimi koliami i naszyjnikami z zawieszką, które w całości przylegają do ciała.

Bluzki i sukienki na cienkich ramiączkach i z prostokątnym dekoltem będą dobrze wyglądały zarówno z długimi wisiorami, jak i z bogato zdobionymi koliami oraz okrągłymi naszyjnikami wieszanymi blisko szyi.

Naszyjnik do golfu i koszuli

Do golfów najlepiej dobierać okazałe, długie wisiory, obficie zdobione kolie i naszyjniki z długimi zawieszkami.

Do koszuli zapiętej pod szyję również będą pasowały bogato zdobione naszyjniki, ale bardziej przylegające do ciała. Świetnym rozwiązaniem będzie założenie naszyjnika w kształcie litery V lub naszyjnika z drobnym detalem. W ten sposób sznurki lub łańcuszki schowają się pod kołnierzem, a ozdobny detal będzie się prezentował niczym broszka. Rozpięte koszule tworzą z kolei dekolty w szpic, więc do nich warto zakładać podłużne naszyjniki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także